Jak opróżnić olej z kosiarki

Admin 2 Views 0 comments
Advertisement

Jak opróżnić olej z kosiarki


Olej silnikowy jest niezbędny do pracy kosiarki. Olej smaruje ruchome części silnika kosiarki tak, aby działał prawidłowo. Silnik bez wystarczającego oleju będzie się przegrzewać od tarcia i zablokować, zepsując kosiarkę do trawników. Zmiana oleju silnikowego kosiarki trawnikowej w regularnych odstępach czasu jest częścią podstawowej rutynowej konserwacji kosiarki. Zmiana oleju polega na odsączaniu zużytego oleju z kosiarki, dzięki czemu można dodać olej. Poświęć czas, aby prawidłowo spuścić olej z kosiarki do trawnika przedłuża żywotność kosiarki.

Rzeczy, których potrzebujesz

Pojemnik

Klucz nastawny

Kosiarka do jazdy konnej

Uruchom kosiarki do jazdy konnej na płaskiej i równej powierzchni. Ustaw bezpiecznie hamulec postojowy i umieść kosiarkę w biegu, aby zapobiec walcowaniu.

Znajdź rurę odprowadzającą olej po boku kosiarki jezdnej w pobliżu dolnej części kosiarki. Umieścić pojemnik na ziemi w celu zebrania starego oleju z kosiarki.

Odkręć nakrętkę na rurze spustowej oleju za pomocą klucza. Zdejmij nasadkę, aby umożliwić wypłynięcie starego oleju z silnika kosiarki i do pojemnika na ziemię. Lub na niektórych typach kosiarek zamontuj zakrętkę zaworu na końcu rury spustowej, aby olej opróżniał się z silnika kosiarki.

Pozostawić wystarczająco dużo czasu, aby możliwie jak najwięcej starego oleju silnikowego opróżniło się z kosiarki. Umieść zaślepkę na rurze spustowej oleju i zabezpieczyć ją kluczem nastawczym lub obróć zawór spustowy, aby zamknąć rurę spustową.

Kosiarka spalinowa

Ustawić kosiarkę na chodniku na płaskiej powierzchni.

Umieścić pojemnik, aby zebrać olej na ziemi obok kosiarki. Umieścić pojemnik tak, aby znajdował się po tej samej stronie co rura napełniania oleju.

Wyjmij pręt pomiarowy z rurki napełniającej olej.

Przechyl kosiarkę w kierunku pojemnika, aż olej zacznie się opróżniać z górnej części rurki napełniającej olej do pojemnika. Przechylenie kosiarki w taki sposób, aby gaźnik był u dołu, powodować będzie nagły wzrost gaźnika, co może spowodować uszkodzenie silnika.

Trzymaj kosiarkę i zezwalaj na wypompowywanie jak największej ilości starej oleju z kosiarki. Opuść kosiarkę z powrotem do podłoża, gdy stary olej opróżni się.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.