Jak podłączyć antenę 2-kanałową do 1 pod

Admin 1 Views 0 comments
Advertisement

Jak podłączyć antenę 2-kanałową do 1 pod


Istnieje wiele metod okablowania wzmacniaczy samochodowych, aby umożliwić technikowi pełne wykorzystanie mocy wzmacniacza. Łączenie jest jedną z takich taktycznych kabli, wykorzystywanych przez wielu entuzjastów dźwięku samochodowego, którzy chcą wysłać dodatkową moc z wzmacniacza do subwoofera. Łączenie wzmacniacza oznacza, że ​​dwa kanały współpracują w celu zasilania jednego głośnika lub głośnika niskotonowego. Na przykład elektryk może pomieścić dwa kanały jednocześnie, aby podłączyć jeden subwoofer, dostarczając więcej mocy niż subwoofer, co może być możliwe tylko przy jednym kanale wzmacniacza.

Rzeczy, których potrzebujesz

Przewód głośnikowy

Nożyce do drutu

Dwa złącza typu faston

Crimper

Instrukcje

Wytnij jedną długość przewodu głośnikowego za pomocą nożyków. Upewnij się, że przewód głośnikowy jest wystarczająco długi, aby dotrzeć z zamontowanego wzmacniacza do zamontowanego subwoofera.

Wytnij pół cala od każdego końca przewodu głośnikowego. Pokazuje to okablowanie miedziane w przewodzie głośnikowym.

Oddziel polaryzacji na obu końcach przewodu głośnikowego. Zauważ, że przewód głośnikowy jest podzielony na dwie strony, negatywne i pozytywne. Pociągnij dwie bieguny w odległości około pół cala na każdym końcu przewodu głośnikowego.

Zgniataj dwa złącza typu faston na jednym końcu przewodu głośnikowego. Te złącza typu faston podłączą przewód głośnikowy do zacisków z tyłu subwoofera.

Podłącz konektory faston do końcówek z tyłu subwoofera, upewniając się, że pasują do biegunów.

Przyłącz dodatkową wtyczkę kanału na wzmacniaczu. Podłączenie przewodu głośnikowego do wzmacniacza różni się w zależności od modelu, więc jeśli nie masz pewności, jak wykonać ten proces, zapoznaj się z instrukcją obsługi wzmacniacza.

Przykryj ujemną polaryzację przewodu głośnikowego do ujemnego wtyku kanału 2 wzmacniacza. To kończy most.

Wskazówki:

Sprawdź polary na przewodzie głośnikowym, patrząc dokładnie na etykiety na izolacji. Jedna sekcja izolacji kabla głośnikowego będzie oznaczona jako "-", dla ujemnego, a jedna strona będzie oznaczona jako "+" dla dodatniego. Zaciski na subwooferze będą również oznaczone.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.