Jak podłączyć antenę do telewizora plazmowego

Admin 2 Views 0 comments
Advertisement

Jak podłączyć antenę do telewizora plazmowego


Telewizory plazmowe są telewizorami o wysokiej rozdzielczości. Jeśli nie masz kabla lub odbiornika satelitarnego, musisz podłączyć telewizor do anteny, która może odbierać cyfrowe transmisje wysokiej rozdzielczości. W pewnych miejscach antena wewnętrzna będzie działać, ale preferowana jest zewnętrzna antena. Jeśli lokalne kody nie zezwalają na antenę zewnętrzną, miejsce na poddasze będzie zwykle działać.

Rzeczy, których potrzebujesz

Kabel RG-6

Maszt

Kompas

Instrukcje

Zakup najlepszej dostępnej anteny satelitarnej HDTV. Podłącz dołączony kabel do wejścia RF telewizora. Skieruj antenę w kierunku wież transmisyjnych obszaru. Poniższy zasób pomoże zlokalizować nadajniki w Twoim obszarze.

Wprowadź swój adres w witrynie sieci Web. Kliknij "Znajdź lokalne kanały". Przewiń do pierwszej grupy kanałów. Są to zazwyczaj na zielono. Numer po prawej stronie jest magnetycznym kierunkiem północ, do którego potrzebujesz anteny. Obróć swój kompas, aż czerwony punkt ustawi się na "N" (Północ).

Trzymaj kompas w tej pozycji i obróć antenę, aby zrównać się z magnetycznym odczytem północnym. Włącz telewizor. Postępuj zgodnie z instrukcjami w instrukcji obsługi telewizora, aby automatycznie dostroić się w stacjach nadmorskich. Jeśli odbiornik nie jest akceptowalny, zwróć antenę i kupić antenę zewnętrzną dobrej jakości.

Zamontuj antenę w odpowiedniej lokalizacji i postępuj zgodnie z tymi samymi instrukcjami, skierując antenę w kierunku najbliższych wież. Podłącz kabel RG-6 do anteny. Uruchom kabel do telewizora.

Podłącz kabel do wejścia RF w telewizorze. Włącz telewizor. Postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi automatycznego strojenia w stacjach nadmorskich.

Postępuj zgodnie z instrukcją obsługi telewizora, aby wyświetlić miernik siły sygnału, jeśli jest dostępny. Dokonaj precyzyjnej regulacji położenia anteny przy pomocy pomocnika. Obróć antenę powoli w każdym kierunku, aby uzyskać maksymalną siłę sygnału. Sprawdź poziom sygnału dla kilku kanałów w celu określenia optymalnego kierunku. Dokręć antenę na maszcie.

Wskazówki:

Jeśli odbiornik jest akceptowalny, poprowadź kabel przez ścianę lub wzdłuż listwy zaciskowej, aby ukryć ją w jak największym stopniu.

Uruchom kabel przez okno, aby sprawdzić lokalizację anteny.

Jeśli musisz iść na dach lub na poddaszu, zawsze mieć pomocnika.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.