Jak podłączyć stół obrotowy do odbiornika Pioneer

Admin 2 Views 0 comments
Advertisement

Jak podłączyć stół obrotowy do odbiornika Pioneer


Podobnie jak większość nowoczesnych odbiorników, odbiorniki Pioneer - od linii budżetowej VSX po ekskluzywne elity - wyraźnie wyróżniają czerwone i białe gniazda RCA kobiet na gramofony ("phono") na tylnym panelu. Jeśli gramofon nie posiada przedwzmacniacza, może się okazać, że bezpośrednie podłączenie stołu obrotowego do odbiornika Pioneer, przełączanie wejść na przednim panelu lub pilocie zdalnego sterowania, a także zwiększenie głośności w niewielkim stopniu, jeśli jest to możliwe. Jeśli tak jest, musisz kupić preamp fono.

Rzeczy, których potrzebujesz

Kable RCA

Preampa Phono (opcja)

Instrukcje

Upewnij się, że Twój Pioneer posiada analogowe wejścia fono. Wyłącz obrotnicę i odbiornik Pioneer. Podłącz jedną stronę kabli RCA do wyjścia audio stołu obrotowego, a drugą do odbiornika. Jeśli gramofon ma wyjścia liniowe (wbudowana preampa fono), podłącz ją do wejść CD Pioneer.

Zakup fono przedwzmacniacza, jeśli masz małe lub nie ma dźwięku podczas podłączania gramofonu do odbiornika. Wyjście napięciowe stołu obrotowego jest znacznie niższe niż w urządzeniach, takich jak odtwarzacze CD i kasety z taśmą. Przed osiągnięciem odbiornika musisz zwiększyć moc wyjściową stołu obrotowego do poziomu około 150 miliwoltów (w tym przypadku potrzebny jest gramofon gramofonowy lub przedwzmacniaczowy). Pobierz także kolejny zestaw kabli RCA.

Podłącz przedwzmacniacz do gniazdka sieciowego, podłącz przewody z gramofonu do przedwzmacniacza i podłącz nowe kable RCA z przedwzmacniacza do odtwarzacza Pioneer. Ustaw wzmocnienie przedwzmacniacza phono na niskim poziomie, ustaw poziom odbiornika na niskim poziomie, a następnie włącz odtwarzacz obrotowy i odbiornik Pioneer. Graj w LP; Dostosuj odpowiednio oba poziomy.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.