Jak Porady dotyczące automatycznego piaskowania

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak Porady dotyczące automatycznego piaskowania


Piaskowanie jest mechaniczną techniką, która jest powszechnie stosowana do usuwania rdzy i starych lakierów z części samochodowych. Jest to bardziej agresywna metoda niż tradycyjne szlifowanie i umożliwia usuwanie rdzy z rdzeniem oraz wszelkie korozję, która siedzi na powierzchni samochodu. Jednak piaskowanie może pozostawić małe wgłębienia w metalu. Z tego powodu proces powinien być stosowany tylko na grubych metalach, które nie będą osłabiać lub osłabiać.

Rzeczy, których potrzebujesz

Zestaw narzędzi mechanicznych

Stojak na stoisko

Skrobak do metalu

Zmywalny do czyszczenia farbą

Rękawice ochronne

woda

Ściereczki warsztatowe

Tarcze szlifierskie P80

Szlifierka swobodna orbitalna

Kabina do piaskowania

Piaskarka

Punkt elektryczny

Linia lotnicza

Kombinezony ochronne

Okulary ochronne

Maska

Instrukcje

  • 1

Zdejmij wszystkie złączki zewnętrzne z części samochodowych i, w miarę możliwości, usuń panele z pojazdów całkowicie. Umieść usunięte panele na podstawce i lekko zdobądź istniejącą farbę za pomocą metalowego zgarniaka. Załóż parę rękawiczek ochronnych i zastosuj obficie powłoką do czyszczenia farbą do malowania, pozostawiając ją na 15 minut. Użyj metalowego zgarniaka, aby usunąć farbę z powierzchni i spłukać panel ciepłą wodą, aby zabić aktywnego składnika w stripperie. Osuszyć panel dokładnie za pomocą ściereczek warsztatowych.

2

Użyj tarczy szlifierskiej P80 na szlifierce orbitalnej, aby usunąć resztki farby lub gruntu. Upewnij się, że cały panel jest szlifowany w celu usunięcia całej rdzy powierzchni i dokładnie go oczyść przed przystąpieniem do inspekcji. Wszystkie pozostałe rdzę powinny być teraz wyraźnie widoczne i będą piaskowane, aby zapewnić odpowiednie usunięcie.

3

Umieść automatyczny panel nadwozia w kabinie piaskowniczej na solidnym podłożu. Podłącz urządzenie do piaskowania do głównego gniazda i dopasuj linię powietrzną nad odpowiednim sprzęgiem. Przed rozpoczęciem pracy założyć parę ochronnych kombinezonów, okularów ochronnych, maskę i rękawiczki. Upewnij się, że nie są narażone na skórę. Włączyć urządzenie odsysające kabiny do piaskowania za pomocą dostarczonego panelu obsługi i upewnić się, że wszystkie punkty wejścia do kabiny są zamknięte i zaplombowane.

4

Włączyć maszynę do piaskowania. Umieścić dyszę maszyny do piaskowania na zardzewiałym obszarze panelu i pociągnąć spust, aby uwolnić cząstki piasku. Wnikają w rdzę. Powinien być skierowany tylko do panelu przez kilka sekund za jednym razem. Przeprowadzaj regularne kontrole wizualne, aby cząsteczki piasku nie przeniknęły do ​​metalu. Kontynuuj to, aż wszystkie rdzy zostaną usunięte.

5

Wyłączyć maszynę do piaskowania. Wysuszyć wszystkie cząstki piasku z automatycznego panelu nadwozia i zdejmij panel z kabiny piaskowniczej po jej wyłączeniu. Niewielka aplikacja wypełniacza korpusu będzie wymagana, jeśli piasek ma metalikę przed gruntowaniem.

Wskazówki:

Niektóre kabiny do piaskowania będą również wyposażone w automatyczną funkcję umożliwiającą piaskowanie silnika bez udziału operatora. Może jednak nadal potrzebna jest ręczna metoda w dowolnej części panelu, której funkcja automatyczna nie może dotrzeć.

Piaskowanie jest bardzo niebezpieczną procedurą i nigdy nie powinno być przeprowadzane bez odpowiedniego sprzętu ochronnego.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.