Jak pozbyć się łuszczącej się skóry ze względu na nadtlenek benzoilu

Admin 3 Views 0 comments
Advertisement

Jak pozbyć się łuszczącej się skóry ze względu na nadtlenek benzoilu


Składnik aktywny, nadtlenek benzoilu, zawarty w wielu produktach do zapobiegania trądziku może pomóc utrzymać pryszcze w zatoce, ale może także powodować niewygodne i brzydkie działanie uboczne suchej, łuszczącej się skóry. Reakcje mogą być łagodne do ciężkich, a jeśli suchy, łuszczący się, łuszcząca się skóra występuje przy użyciu produktu nadtlenku benzoilu, należy zmniejszyć jego zużycie lub znaleźć leki na trądzik, w których składnik czynny jest bardziej rozcieńczony. Niektóre komercyjne nawilżenia skóry zawierają składniki, które mogą dodatkowo drażnić zmarszczoną skórę. Na szczęście istnieje wiele naturalnych środków zaradczych, które można wykorzystać w celu złagodzenia suchej skóry bez skutków.

Rzeczy, których potrzebujesz

Washcloth

Zimne mleko pełne

Oliwa, olej kokosowy lub migdałowy

Dojrzały banan

Awokado

Limonka

Olej rycynowy lub awokado

Instrukcje

Zanurzyć zmywarkę w lodowatym, pełnym mleku. Położyć szmatkę na twarzy i pozostaw ją na 10 minut. Lipidy w mleku będą nawilżać skórę, podczas gdy kwas mlekowy i zimna temperatura usunie zaczerwienienia i plamki.

Masaż niewielką ilością oliwy z oliwek, olejem kokosowym lub olejem migdałowym na twarzy przed przyjęciem kąpieli. Para z gorącej wody z kąpieli pomoże olej przeniknąć do skóry. Pozostaw olej na co najmniej godzinę. Większość oleju wzbogaci się w skórę po godzinie. Można wypłukać nadmiar oleju olejkiem z wody.

Mash awokado i wymieszaj w soku z jednego wapna. Zrób pastę i zastosuj ją do twarzy i szyi. Użyj letniej wody, aby usunąć pastę po wyschnięciu.

Smash dojrzały banan i pat miąższu na twarzy. Pozostawić pulę bananową przez 15 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą.

Pocieraj niewielką ilość oleju rycynowego lub awokado do skóry. Pozostawić olej przez kilka godzin, a następnie usuń łagodnym, nieprzyswajonym mydłem i ciepłą wodą.

Wskazówki:

Każdego dnia pij dużo wody, aby utrzymać witalność skóry.

Jedz filiżankę jogurtu dziennie, wraz z orzechami, aby zapewnić wilgoć od wewnątrz.

Jeśli reakcja nad nadtlenkiem benzoilu jest ciężka, powodować pieczenie, wrzody, pęcherze, obrzęk lub ból, należy zwrócić się o pomoc lekarską.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.