Jak pozbyć się zapachów dla zwierząt w Twoim domu

Admin 2 Views 0 comments
Advertisement

Tam, gdzie zwierzęta zamieszkują, zapachy mogą również istnieć w obfitości. Każde domowe siedlisko nie jest czyszczone często - włącznie z całym domem, jeśli zwierzę wędruje swobodnie - dotyczy zwierząt domowych, wypadków, a nawet zapomnianych zepsutych potraw, podnoszących śmierć, dosłownie. Zachowuj funky, nieprzyjemne zapachy pod kontrolą, stosując się do zapachów, gdy tylko je zauważasz.

Jak pozbyć się zapachów dla zwierząt w Twoim domu

Blot Wet Spots

Najlepiej, aby rozwiązać problemy z domowym zapachem. Zdejmij mocz z podłóg, mebli i dywanów, używając ręcznie falowanych ręczników papierowych. W przypadku powierzchni tapicerowanych, które są w stanie wytrzymać dodatkową wilgotność, osuszyć jak najwięcej wilgoci, a następnie nacisnąć wilgotną ściereczkę lub gąbkę w miejscu, aby rozcieńczyć mocz, co również zmniejsza zapach. Usuń obszar tak suchy, jak to możliwe, ręcznikami papierowymi lub chłonną białą ściereczką.

W przypadku innych bałaganów, łyżkę lub podnieś substancję papierowymi ręcznikami podczas pracy z gumowymi rękawiczkami. Wytrzeć powierzchnie zmywalne i tapicerkę wodą i delikatnym mydłem, następnie wytrzeć wilgotną ściereczką. Sypka soda posypana zabrudzonymi powierzchniami pochłania utrzymujące się zapachy. Pędzel lub odkurzyć sody do pieczenia po kilku godzinach.

Jak pozbyć się zapachów dla zwierząt w Twoim domu

Rozwiązanie ssania

Jeśli futerkowe zwierzęta domowe dzielą się Twoimi ulubionymi meblami tapicerowanymi, ich nieprzyjemne zapachy z futra dzielą się ze sobą. Sierść dla zwierząt domowych i dander osadza się na tapicerce i między poduszkami, powodując nieprzyjemne zapachy.

Usunąć wszystkie poduszki i poduszki i dokładnie je odkurzyć, odkurzyć meble również od góry do dołu. Jeśli twoje zwierzę rzuca się bardzo, porozmawiaj z fotelami lub kanapami na ich bokach, aby próżniały włosy przyklejonych do dolnej części mebli lub osiadłych na podłodze. Dywanik próżniowy, dywany i łóżka dla zwierząt domowych, aby usunąć uwięzione sierść zwierzaka i dandę.

Często wymieniaj worki próżniowe lub opróżnia komorę przeznaczoną do chwytania wciśniętych materiałów, w przeciwnym razie odkurzacz może emitować zapachy podobne do zwierząt. W celu wyeliminowania nieprzyjemnych zapachów posypać saszetką, następnie kilkakrotnie odkurzyć. Odkurzanie przed i po zabiegu sody oczyszczającej pomaga usunąć zapach na dwóch poziomach - najpierw usuwać włosy i szorstki zapach, a następnie pochłaniać nieprzytomne zapachy pochłaniane przez sody do pieczenia.

Jak pozbyć się zapachów dla zwierząt w Twoim domu

Materiały zmywalne z maszynami

Elementy takie jak koce, poszewki na poduszki, a nawet odzież mogą zawijać z nieprzyjemnymi zapachami dla zwierząt domowych. Umyj zabrudzone przedmioty używając zwykłego detergentu do prania plus 1 szklaneczkę octu, stosując się do zaleceń dotyczących etykiet. Nie przeciążaj pralki, ponieważ nie pozwala na poruszanie się przedmiotów, co oznacza, że ​​nie będą one czyste. Suszenie prania umyć przedmiotami, jeśli to możliwe, lub wysuszyć je zgodnie z etykietką pielęgnacyjną, bez użycia zmiękczaczy tkanin lub arkuszy suszarki. Zarówno zmiękczacze, jak i suszarki mogą pozostawiać resztki przyczepiające się do włókien tkaninowych, złapać zapachy i zabrudzenia, co czyni je bardziej trudnymi do mycia podczas następnego zmywania.

Jak pozbyć się zapachów dla zwierząt w Twoim domu

Usuwanie mrocznych zapachów

Jeśli pachnie jak gdyby zwierzę miało wypadek gdzieś w pokoju, ale nie można dokładnie powiedzieć, gdzie, naładowany akumulatorem światło może pomóc w znalezieniu problemu. Włączyć światło na czarno, a następnie wyłączyć światła w pomieszczeniu. Światło ultrafioletowe oświetla plamy zwierzęcia. Po znalezieniu obszarów problemów zastosuj niewielką ilość wody, aby rozcieńczyć plamkę, a następnie wymazać wilgotną ręcznikiem papierowym.

Zastosuj środek czyszczący enzymatyczny do plam powstających na włóknach syntetycznych, dywanach lub tapicerkach, postępując zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu, które mogą różnić się w zależności od marki. Przetestuj najpierw środek czyszczący na niepozornym miejscu, aby nie uszkodzić materiału.

Unikaj używania ocetu lub amoniaku na poplamionym obszarze, co może nie zasłaniać zapachów moczu iw rzeczywistości może zachęcić zwierzaka do ponownego oznakowania obszaru.

Jak pozbyć się zapachów dla zwierząt w Twoim domu

Higiena Chomika

Zwierzęta w klatce lub zawarte, takie jak chomiki lub ptaki, mogą tworzyć inny wektor dla zapachów - klatki. Regularne czyszczenie klatki przy użyciu materiałów przyjaznych dla zwierząt zapobiega lub znacznie zmniejsza zapachy. W razie potrzeby oczyść klatkę dla zwierząt co tydzień lub dwa. Dla chomików, gerbilów i zwierząt domowych, które używają konkretnych obszarów ich domów jako łazienek, codziennie usuwaj zabrudzone ściółki, aby zapobiec nieprzyjemnym zapachom. Nigdy nie czyścić klatki ani siedliska przy użyciu środków wybielających lub silnych chemikaliów, ponieważ mogą one być szkodliwe dla zwierząt domowych. Użyj tylko delikatnych środków czyszczących, takich jak woda i łagodne mydło do mycia naczyń lub środki czyszczące specjalnie przeznaczone dla siedliska zwierzaka.

Jak pozbyć się zapachów dla zwierząt w Twoim domu

Powietrza Zapachy

Czasami zapachy dla zwierząt są oczywiste w momencie, gdy wchodzisz do pokoju ze względu na dręg, skrzynki na śmieci i tym podobne. Po usunięciu rzeczywistego źródła zapachu, odśwież powietrze, otwierając okna lub umieszczając miski w occie w pomieszczeniu, poza zasięgiem zwierząt domowych lub małych dzieci iw miejscu, gdzie miski nie mogą być wyrzucane lub rozlane. Pozostawić miski na noc, aby zaabsorbować zapachy.

Jak pozbyć się zapachów dla zwierząt w Twoim domu


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.