Jak przechowywać warzywa: mała lub wysoka wilgotność?

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak przechowywać warzywa: mała lub wysoka wilgotność?


Warzywa są w najlepszym stanie, gdy są zbierane w ich najlepszych. Jednak po zebraniu warzyw należy je odpowiednio przechowywać, aby utrzymać optymalny smak i konsystencję. Świeże produkty spożywcze przechowywane w obszarze zbyt ciepłym lub zbyt chłodnym zginą; Zbyt duża wilgotność sprzyja rotacji, a zbyt mało może prowadzić do odwodnienia. Chociaż idealne warunki różnią się nieco w zależności od rodzaju warzyw, to ogólnie produkty powinny być przechowywane w chłodnym, lekko wilgotnym miejscu, aby zachować świeżość i smak.

Rzeczy, których potrzebujesz

Perforowane plastikowe torebki na artykuły spożywcze

Wilgotne szmatki

Pojemniki z tworzywa sztucznego lub pudła kartonowe

Wyczyść słomę lub wióry

Piasek

Instrukcje

Sortuj warzywa na podstawowe grupy. Przetwory, warzywa cienkie, takie jak pomidory, ogórek, letnia dynia i papryka tworzą zestaw przechowywania. Jadalne cebulki, takie jak cebula i czosnek, oraz grube warzywa, takie jak dynia czy zimowa muszla tworzą "zimną i suchą" grupę. Wszystkie pozostałe warzywa, z wyjątkiem zielonych liści, powinny być sklasyfikowane jako członkowie kolekcji "zimna i mokra".

Umieścić warzywa na ciepło w perforowanych plastikowych pojemnikach na artykuły spożywcze, używając tylko jednego rodzaju warzyw na torbę. Następnie ustaw je w ciemnym, chłodnym narożniku kuchni. Przykryj każdą torbę wilgotną szmatką, aby zwiększyć wilgotność w miejscu przechowywania.

Ustaw zimne i suche warzywa w szufladach szafek chłodniczych lub w chłodnych sekcjach piwnicy. Można przechowywać obfite plony, umieszczając przedmioty w plastikowych pojemnikach lub pudełkach kartonowych, a także pokrywając warstwy produktów czystą słoma lub wiórami. Materiały te izolują warzywa, pochłaniając nadmiar wilgoci.

Napełnij perforowane plastikowe torby zimnymi i mokrymi warzywami, a następnie wlać wilgotny piasek na produkt. Związać worki i przechowywać je w lodówce. Piasek pomaga tworzyć wilgotne środowisko magazynowania, które nie powoduje wysuszenia produktu. W miarę możliwości przechowywać duże ilości warzyw w piwnicy korzeniowej; To ten obszar przechowywania jest naturalnie zimny i wilgotny.

Umyj zielonych liści, trzymając je pod strumieniem ciepłej, bieżącej wody. Daj im szybki trzęsienie, aby usunąć nadmiar płynu, a następnie osuszyć suchym papierowym ręcznikiem. Przechowywać zielone szklanki w lodówce w perforowanej plastikowej torbie.

Wskazówki:

Z wyjątkiem zielonych liści, nie myj warzyw przed ich przechowywaniem. Zbędna obsługa i nadmiar wilgoci mogą sprzyjać rozwojowi bakterii. Zamiast tego umyj je przed użyciem.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.