Jak przetestować jednostkę wysyłania temperatury

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak przetestować jednostkę wysyłania temperatury


Jednostka wysyłająca temperaturę, bardziej właściwie znana jako czujnik temperatury, jest jednym z najważniejszych czujników w samochodzie. Jest to czujnik informujący komputer, gdy silnik rozgrzewa się wystarczająco, aby komputer zwracał uwagę na wiele innych czujników silnika i spalin. Zimny ​​silnik powoduje, że komputer znajduje się w trybie zamkniętej pętli; Nieprawidłowy czujnik temperatury spowoduje, że komputer będzie opuszczać obwody sterowania w tej zamkniętej pętli, powodując słabe osiągi, potencjalny stres i złe przebiegi gazu.

Rzeczy, których potrzebujesz

Cyfrowy miernik uniwersalny

Instrukcje

  • 1

Odłączyć złącze od czujnika temperatury płynu chłodzącego (jednostka wysyłająca temperaturę). Zmierzyć oporność na zaciskach przy użyciu multimetru cyfrowego i zapisać tę wartość. Zrób to przed uruchomieniem silnika, podczas testu musi być zimno.

2

Ponownie podłącz złącze do czujnika. Uruchomić silnik i pozwolić rozgrzewać przez dwie minuty.

3

Odłącz złącze od czujnika ponownie. Zmierzyć rezystancję na szpilkach zacisków.

4

Określ różnicę w dwóch odczytach. Jeśli w obu odczytów nie ma co najmniej 200 omów, czujnik jest zanieczyszczony lub uszkodzony.

5

Zdemontować czujnik z silnika, jeśli odczyt jest zbyt mały. Wyczyść czujnik, usuń wszelkie osady i powtórz test. Inny niski odczyt oznacza, że ​​czujnik jest uszkodzony i należy go wymienić.

Wskazówki:

Nigdy nie wyjmuj czujnika chłodziwa, gdy silnik jest rozgrzany. Gorący płyn chłodzący może opryskiwać ciało, powodując poważne oparzenia.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.