Jak przetestować Moissanite

Admin 8 Views 0 comments
Advertisement

Jak przetestować Moissanite


Moisannite to syntetyczny kamień ozdobny, podobny do diamentu, ale o 10-15 procent mniej. Kupując diament, przetestuj kamień pod kątem autentyczności, aby uniknąć przypadkowego zakupu kamienia moissanite. Specjalni testerzy mojsanitów przekazują prąd elektryczny przez kamień szlachetny i mierzy, jak dobrze prowadzi prąd. Ponieważ moissanite prowadzi elektryczność z różną prędkością niż diamenty, tester może szybko zidentyfikować różnicę.

Rzeczy, których potrzebujesz

Środek do czyszczenia kamieni szlachetnych

Biżuteria vise

Tester Moissanite

Instrukcje

Dokładnie wyczyść kamień szlachetny, aby usunąć olej, kurz lub brudu, które mogłyby utworzyć ścieżkę przewodzącą i dać fałszywe wyniki testu. Wysuszyć dokładnie kamień przed badaniem. Wyczyść końcówkę sondy zespołu testera i zacisku krokodyla.

Umieść biżuterię w imadurze jubilera z kamieniem w górę i dobrze narażone na testy. Jeśli próbujesz luźnego kamienia, umieść kamień w jednym z otworów testowanego łóżka, które dostarczane jest z zespołem testera.

Przymocuj zacisk krokodylkowy podłączony do testera moissanite do położenia biżuterii, który trzyma kamienną pracę w łóżku testowym.

Włącz urządzenie testera. Dotknij końcówki sondy urządzenia do ustawienia biżuterii lub testowanego łóżka i słuchaj brzęczyka ostrzegawczego. Jeśli brzęczyk brzmi, zacisk krokodylki jest dobrze zamocowany.

Dotknij końcówki sondy pomiarowej do kamienia. Jeśli kamień szlachetny jest moissanit, urządzenie zazwyczaj wskazuje to poprzez zapalenie diody LED w pobliżu etykiety, takiej jak "SYNTH .. Wiele jednostek również wydaje sygnał dźwiękowy jako ostrzeżenie. Jeśli kamień jest prawdziwym diamentem, dioda LED" Gotowe " Pozostanie zapalona i nie wydobędzie się żadnego dźwięku.

Dotknij końcówki sondy do kilku różnych miejsc na kamieniu, aby wykonać dokładny test. Moissanite może mieć martwe punkty, gdzie kamień nie jest przewodzący, co prowadzi do fałszywie negatywnego badania. Testy w kilku różnych miejscach na kamieniu zmniejszają ryzyko błędnego odczytu.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.