Jak radzić sobie z problemami językowymi w miejscu pracy

Admin 1 Views 0 comments
Advertisement

Jak radzić sobie z problemami językowymi w miejscu pracy


Ludzie z dziesiątków krajów nazywają dom Ameryki. To, w połączeniu z globalnym miejscem pracy, prowadzi do barier językowych. Kierownictwo musi przede wszystkim rozwiązywać kwestie językowe, dając pracownikom możliwość poprawy komunikacji na poziomie indywidualnym i grupowym. Pokonanie tych barier może zająć trochę czasu, ale może to spowodować wzrost morale i serdeczności, a także większą wydajność i wyższe dochody. Daje to firmom większą elastyczność pod względem kogo są zatrudnieni i do kogo je sprzedają.

Instrukcje

  • 1

Określ typ barier językowych i ich wpływ. Na przykład określenie, czy bariery wynikają z nadmiernego żargonu w tym samym języku, trudności w słuchaniu, przeszkód mowy lub braku słownictwa w języku obcym. Zilustruj się poprzez badania, obserwacje i podobne techniki, czy problem ogranicza się do określonych grup, jednej osoby lub określonego poziomu w firmie.

2

Praktyka dostosowania swojej wypowiedzi do pracowników, do których się kierujesz. Na przykład czasami błędna komunikacja dzieje się, ponieważ pracownicy nie są w stanie psychicznie i szybko przetłumaczyć z języka, który słyszą na swój język ojczysty. Spowolnij i wypowiedz słowa jasno. Podsumuj pod koniec swoich wystąpień i powtórz co słyszysz.

3

Trzymaj konwersacje i pisemne komunikaty zwięzłe, zastępując długie teksty obrazami. Nie używaj żargonu, jeśli możesz tego uniknąć. Jeśli musisz używać żargonu, ponieważ pojęcie jest tak zakorzenione w branży, wyjaśnij żargon i podaj podobne słowo lub frazę w drugim języku. Może trzeba też dyskutować o różnicach kulturowych związanych z żargonem.

4

Zapewnienie wszystkim pracownikom możliwości odbycia zajęć lub innego rodzaju szkoleń w drugim języku.

5

Wynajem tłumacza. Chociaż interpreter nie musi być obecny we wszystkich funkcjach, tłumacz powinien uczestniczyć we wszystkich najważniejszych spotkaniach, zwłaszcza tych, które skupiają się na zmianach w polityce.

6

Obecna dokumentacja w języku dominującym i języku dominującym. Na przykład wydanie podręcznika pracownika w języku angielskim i hiszpańskim. Twój tłumacz powinien być w stanie z tym pomóc.

7

Zadawać pytania. Robiąc to nie tylko pokazują, że chcesz wyjaśnić i nie dość zrozumieć. Pokazuje również, że jesteś zainteresowany osobą lub grupą, z którą mówisz, i że jesteś gotowa dołożyć starań, aby się zjednoczyć. Może to budować relacje, gdy nauczysz się języka.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.