Jak radzić sobie ze sławnymi ludźmi w pracy

Admin 1 Views 0 comments
Advertisement

Jak radzić sobie ze sławnymi ludźmi w pracy


Poradzenie sobie z szefowymi osobami w biurze może mieć długie dni robocze - chyba że uprzejmie, ale zdecydowanie, ustalisz granice. Twoim celem jest wykazanie, że nie pozwolisz, aby ich agresywne, wymagające postawy wpływały na wydajność i spokój. Praktykuj dobrą komunikację, asertywność i profesjonalizm, tak aby szefowie pracowników nie wykorzystywali cię lub nie mieszali się, gdzie ich opinie nie należą.

Ustaw granice

Przekazywanie informacji do szefowych współpracowników na zasadzie konieczności. Nie podzielaj wielu szczegółów na temat Twoich projektów lub obowiązków związanych z pracą, mówi doradca zawodowy Wesley Carter w "The Charlotte Post". Wymagający współpracownicy często starają się narzucić zadania, nawet jeśli nie mają takiego uprawnienia. Ustanawiaj granice, oferując tylko szczegóły potrzebne do wykonywania swoich obowiązków związanych z pracą. Skrupulatnie, ale taktownie, stwierdza: "Myślę, że wszystkie szczegóły zostały opracowane" lub "mam to pod kontrolą".

Słuchaj i szanuj

Oceniaj, co Twój przyjaciel współpracownik mówi, czy jego sugestie są ważne. Nawet jeśli jest oburzony, może mieć kilka pomysłów, które warto rozważyć. Ponadto, chcesz zareagować profesjonalizmem, okazywając szacunek, mówi Carter. Nie czuj się zobowiązany do przestrzegania instrukcji, jeśli nie są zgodne z Twoimi celami, a zawsze możesz grzecznie wycofać się z rozmowy. Wystarczy stwierdzić: "Będę brała pod uwagę Twoje pomysły, ale teraz muszę iść" lub "dziękuję za wkład". Nie zobowiązuj się do szefowej współpracowników, dopóki nie jesteś pewien, że to trasa, którą chcesz wziąć.

Zadeklaruj siebie

Zastanów się, czy pracownik naciska na ciebie i nie wróci. Pierwsze podejście bezpośrednie działa najlepiej, mówi autorka i doradca zawodowy Alison Green w swojej witrynie, Ask a Manager. Kiedy współpracownik próbuje cię otoczyć i już słyszałeś jej punkt widzenia, powiedz "Dziękuję, ale zamierzam to zrobić inaczej" lub "dziękuję, ale nie potrzebuję żadnej pomocy w tym zadanie." Niech pracownik wie, że poprosisz o pomoc jeśli i kiedy będziesz tego potrzebować.

Przekaż swoją frustrację

Porozmawiaj twarzą w twarz z współpracownikiem o jego kontrolowaniu zachowania, jeśli się pogorszy, lub jeśli masz do czynienia z nim często. Solidnie, acz spokojnie i grzecznie: "Doceniam mniej śmieszne podejście przy omawianiu projektów, nad którymi pracujemy" albo "muszę skupić się na swojej pracy i pozwolić mi skoncentrować się na mojej". Jeśli nadal nie działa, odpowiedz na piśmie i skopiuj swojego szefa w e-mailu lub poproś szefa o umiarkowanie dyskusji między dwoma z was, sugeruje eksperta w miejscu pracy i autora, Lynn Taylor, w "Psychology Today".


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.