Jak rozjaśnić ciemną farbę

Admin 1 Views 0 comments
Advertisement

Jak rozjaśnić ciemną farbę


Ciemne kolory wchłaniają więcej światła niż jasne kolory, usuwając światło z pomieszczenia i sprawiają, że pokój jest smutny, a nawet trudny do poruszania się. Jeśli musisz rozjaśnić ciemny kolor farby, masz kilka opcji, ale także wyzwania. Ciemne kolory są trudniejsze do pracy niż jasne kolory. Ciemne pigmenty są silniejsze i mogą przytłoczyć pigmenty w lżejszej farbie. Jeśli ciemna farba jest już na ścianie, trudniejsze do pokrycia jaśniejszym kolorem. Na szczęście istnieją rozwiązania, które mogą prowadzić do sukcesu.

Rzeczy, których potrzebujesz

Lekka farba

Kij do malowania

Szczotka i wałek

Tacka rolkowa

Instrukcje

Wymieszaj lżejszą farbę trochę farbą ciemną, aby rozświetlić kolor przed malowaniem, jeśli ciemna farba jeszcze nie została zastosowana. Lepiej zacznij od puszki lżejszej farby i dodaj ciemny kolor, jeśli chcesz ją rozświetlić. Jeśli wystarczy trochę rozjaśnić, zmień jaśniejszy kolor w ciemniejszy kolor. Odcienie rur nie działają dobrze, ponieważ względna objętość pigmentu może być niewielka w porównaniu z ilością farby używaną do malowania pokoju. Przed użyciem dokładnie wymieszaj farbę.

Użyj zabarwionego gruntu, który znajduje się w pobliżu lżejszego koloru, w którym strzelasz, jeśli rozbłyskujesz kolor już na ścianie. Ciemniejsze kolory mogą obejmować dwie lub więcej warstw, aby w pełni pokryć je standardową farbą domową, więc zaczynając od tańszej farby, która jest zabarwiona, można uzyskać dobry początek w zakresie pokrycia, położyć dobrą bazę z podkładem i zaoszczędzić trochę pieniędzy . Przejdź przez zabarwiony podkład z lżejszą powłoką wierzchnią i w razie potrzeby zastosuj dodatkowe warstwy.

Użyj wysokiej jakości farby, aby pokryć ciemny kolor, który jest już na ścianie, który chcesz szybko rozjaśnić. Wiele linii malarskich sprawia, że ​​farby premium są ładowane pigmentem i zapewniają doskonałe pokrycie. Farba może nosić pricetag podwójny, który jest regularnie malowany, ale oszczędza czas. Nadal możesz potrzebować kilku warstw, aby pokryć kolor jak głęboki fiołek, ale będzie mniej niż gdybyś używał farby o standardowej jakości.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.