Jak rozwijać Asian Pear Tree

Admin 9 Views 0 comments
Advertisement

Jak rozwijać Asian Pear Tree

Asian pear tree jest przystojnym pionowym plantatorem, który ma wiosenne liście i klastry białych kwiatów zapachowych. Owoce smakują jak krzyż pomiędzy jabłkiem i gruszką i są bardzo chrupiące. W większości receptur wzywających do jabłek można zastąpić azjatyckie gruszki. Są też pyszne świeże, tuż przy drzewie. Azjatyckie gruszki najlepiej rosną w strefach wytrzymałościowych USDA w zakresie od 5 do 9. Ze względu na ich pionowy wzrost, można je wydzielić w odległości zaledwie 6 do 10 stóp, tworząc żyjącą ścianę.

Rzeczy, których potrzebujesz

Nawozy drzew owocowych

Dobrze rozdrobniony kompost

Instrukcje

Jeśli mieszkasz w regionie, w którym zimy są łagodne, jesienią lub zimą posadzić gruszę w Azji. W chłodniejszych pomieszczeniach, weź wczesną wiosnę, gdy tylko gleba będzie działać.

Przygotuj teren sadzenia w pełnym słońcu. Zbadaj otwór szerzej niż jest głęboki i upewnij się, że korzenie są dopasowane do otworu. Jeśli gleba jest sucha w dolnej części otworu, przed jej włożeniem umieścić ją w wodzie.

Wkręć otwór, dodając poprawki, aby poprawić drenaż. Azjatyckie gruszki nie są takie wybredne co do gleby, o ile zawierają pewne substancje organiczne, takie jak dobrze rozkładane komposty i dobrze drenują. Zanotuj glebę i buduj małą zagłębę wokół krawędzi dziury. Ta "fosa" pozwala wodzie moczyć tak, że głęboko wnika. Azjatycka gruszka potrzebuje głębokiego pojenia. Gleba może wyschnąć w górnej części cali, ale powinna pozostawać wilgotna - nie mokra - aż do dołu korzeni.

Wczesną wiosną, wczesnym latem i późnym latem, podaj azjatycką gruszkę z nawozami owocowymi. Są one dostępne w postaci ziarnistej lub prasowanej. Postępuj zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi opakowań, ale lepiej jest zapłodnić niż nadmiernie zapłodnić. Za dużo nawozu może spalać korzeni.

Azjatyckie gruszki wymagają niewielkiego cięcia, ale w ciągu pierwszych kilku lat należy lekko kształtować swoje drzewa. Większość azjatyckich gruszek ma tendencję do wzrostu wyższego niż szerokie; Pociągnij drzewo, aby rosnąć wzdłuż jednej centralnej strzelanki, gdy jesteś młody. Po utworzeniu drzewa wystarczy wyciąć martwe lub przekraczające gałęzie. Być może trzeba stawić młode drzewo przez pierwszy rok, jeśli mieszkasz w strefie podatnej na wiatr.

Większość odmian, z wyjątkiem Shinko, może rozwalić się po pożarze. Jest to choroba bakteryjna przenoszona przez pszczoły w wilgotnej i chłodnej wiosny, która zmienia końce gałęzi w kolorze czarnym i może znacznie uszkodzić drzewa. Nie ma lekarstwa, więc wszystko, co można zrobić, to odciąć odsłonięte fragmenty co najmniej 5 cali poniżej zaschniętego obszaru.

Drzewa mają tendencję do nadmiernego obciążania owocami; Pokroić owoce tylko jeden lub dwa na klaster. Spowoduje to wytwarzanie większych owoców bez nakładania zbyt dużej ilości ciężaru na drzewo.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.