Jak rozwijać Dahlias w środkowym Teksasie

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak rozwijać Dahlias w środkowym Teksasie


Kluczem do sukcesu dalii w centralnych ogrodach Texas jest wybór odmian, które mogą tolerować intensywne letnie upały. Według hodowców z Ogrodami Starego Domu, odmiany, które dobrze sobie radzą, to "Kidd's Climax", "Juanita" i "Thomas Edison". Nawet z odmianami odpornymi na ciepło, Killeen, Austin, San Antonio i inni centralni ogrodnicy w Teksasie nie będą mogli posadzić masywnych łóżek, które są popularne w północnych klimatach. Z subtropikalną wilgotnością w środkowym Teksasie, dalie wymagają dobrej cyrkulacji powietrza wokół każdej rośliny w celu zapobiegania częstym chorobom grzybowym. Centralni ogrodnicy z Teksasu mogą uprawiać bulwy durli już w styczniu lub lutym, ale idealne okno sadzenia jest pod koniec marca lub w dowolnym momencie w kwietniu.

Rzeczy, których potrzebujesz

Kompost

Zbiory roślin, od 4 do 6 "

Wiązania roślinne

Chochoł

Ślimak przynęta

Środek owadobójczy

Miticide

5-10-5 nawóz

Instrukcje

Wybierz miejsce sadzenia dla dalii. W środkowym Teksasie należy je sadzić w miejscu, które po południu otrzyma poranne słońce i cień.

Dodać 4-calową warstwę kompostu i włożyć ją do 10-cali gruntu.

Rośliny dalii mają głębokość 3 do 5 cali, jeśli twoja gleba ma tendencję do piaszczystej i od dwóch do czterech cali, jeśli masz cięższą ziemię gliniastą. Ułóż bulwy o długości 20 do 24 cali. Poczekaj, aż bulwy zaczną podlewać.

Walnij stawy w ziemię obok każdej z bulw, uważając, aby nie uderzyć w nią bulwą. Zwiąż rośliny dalii do stawki, gdy osiągną one jedną stopę i przywiązują do siebie za każdym razem, gdy rosną kolejną stopę. To utrzyma rośliny z flopping w wietrzny dzień w środkowym Teksasie.

Rozmawiaj wokół dalii trzyletnią warstwę ściółki, gdy tylko się wyrosną. Trzymaj je dwa cale od rośliny i rozłoży go całkowicie wokół niego. Dahli mają płytkie korzenie podające, które wymagają ochrony przed gorącym słońcem w Teksasie.

Nadaj dalia zawsze wilgotną glebą. Woda częściej podczas upału w lipcu i sierpniu.

Kontroluj ślimaki i robaki, wspólne szkodniki w centralnych ogrodach Teksasu, pożywając przynętę ślimakową na glebie po dwóch tygodniach po sadzeniu. Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta na etykiecie.

Traktuj rośliny dalii na owady i roztocza co 10 dni, począwszy od wysokich sześciu cali. Użyj komercyjnych sprayów w tempie sugerowanym na etykiecie i zakryj roślinę całkowicie sprayem.

Zanurz dalie z delikatnym ustawieniem mgły na wężu w gorących godzinach popołudniowych w Teksasie.

Zaciskaj cal na szczycie roli dalia, gdy osiągnie wysokość 12 cali. To sprawi, że trzon stanie się ostry.

Nałóż dalie wczesnym rankiem lub wieczorem. Zanurz glebę, a następnie nałóż połówkę 5-10-5 nawozu, posypując się w promieniu dwóch stóp od każdej rośliny. Woda ponownie po nawożeniu.

Wytnij dalię do sześciu cali po kwitnieniu. W większości obszarów centralnego Teksasu bulwy nie wymagają ochrony przed zimą. Jeśli mieszkasz w strefie z dużym mrozem, zakryj roślinę sześciopunktową warstwą ściółki.

Wskazówki:

Nawozy, pestycydy i miticides mogą zawierać toksyczne chemikalia. Przeczytaj i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta, nosić ubrania ochronne podczas aplikacji i przechowywać chemikalia w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt domowych.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.