Jak rozwijać hydroponikę tanie

Admin 2 Views 0 comments
Advertisement

Jak rozwijać hydroponikę tanie


Uprawa hydroponiczna jest procesem uprawy roślin bez gleby. Rośliny uprawiane hydroponicznie w rzeczywistości wydają się dobrze prosperować niż rośliny uprawiane w glebie, ponieważ otrzymują odpowiednie składniki odżywcze w odpowiednim momencie, gdy ich potrzebują. Chociaż nauka za technologią hydroponiczną została zrozumiana dopiero w ubiegłym stuleciu, dowody wskazują na to, że rolnicy od dawna uprawiali rośliny hydroponiczne. Hydroponiczne systemy uprawy mogą wydawać się skomplikowane i kosztowne, ale można rzeczywiście skonfigurować własny system hydroponiczny przy użyciu przedmiotów, które można znaleźć w Twoim domu bardzo niedrogie.

Rzeczy, których potrzebujesz

Słoik Mason, 32-oz.

Rura powietrzna zbiornika z rybami

Perłowiec

Przeszczep roślin

Pompa z zasobnikiem wody pitnej

Folią aluminiową

Wzrastaj

Instrukcje

Umieść końcowy koniec kawałka rury powietrznej w słoju Mason, tak aby koniec rury dotknął dna słoika.

Opłukać 32 litry perlit w wodzie, aby usunąć kurz z produktu. Napełnij 32-oz. Słoik Mason z perlitem aż do jamy ustnej.

Wyjmij kieszeń siewną w perlicie w środku otworu słoika Mason. Opłucz kulę korzeniową przeszczepu tak, aby korzenie były wolne od gleby lub podłoża doniczkowego. Umieść kulę korzeniową w kieszeni nasadzeniowej i przykryj perlitem.

Owiń zewnętrzną słoik folią cynową. Korzenie roślin wolą być chronione przed światłem. Folia cynowa blokuje wszystkie światła z roślin.

Napełnij słoik masonem płynne hydroponiczne składniki odżywcze aż do jamy ustnej. Podłączyć przewód powietrza do pompy. Włączyć pompę w celu utleniania składników odżywczych hydroponicznych.

Umieścić system hydroponiczny w słonecznym parapecie lub pod oświetleniem.

Wskazówki:

Mniejsze systemy hydroponiczne są bardziej odpowiednie do uprawy warzyw pogodowych, takich jak kapusta czy sałata. Rośliny te mają krótkie okresy wzrostu, płytkie korzenie i niski przyrost.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.