Jak się uspokoić z gniewu

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak się uspokoić z gniewu


Jeśli coś upatrzy cię w upale w tej chwili, może być bardzo trudno myśleć prosto i zachować ostrożność. Jednak gniewne wybuchy nie są w stanie rozwiązać problemu. Gniew nie tylko zastrasza innych ludzi, ale może sprawić, że wyjść spod kontroli, agresywnie i nieracjonalnie. Dowiedz się, jak szybko uspokoić się i poradzić sobie z uczuciami i emocjami w sposób spokojny, chłodny i zebrany.

Instrukcje

Oddychaj głęboko. Odsuń się od sytuacji, która sprawia, że ​​czujesz się tak bardzo złość. Weź kilka głębokich oddechów, a następnie wydychaj powoli. Robienie tego może być sygnałem dla twojego ciała, że ​​twoje samopoczucie nie jest zagrożone, iw rezultacie może Ci się zrelaksować.

Iść na spacer. Samodzielne chodzenie może pomóc wyczyścić głowę i być sam z myślami. Spacerowanie samotnie pozwala spojrzeć na sytuację z większą przejrzystością i logiką. Zadaj sobie pytanie szczerze, czy wyzwalacz argumentu czy walki był nawet wart wszystkich emocji, które wyrzuciliście. Zastanów się, dlaczego ten temat sprawił, że poczujesz się tak emocjonalnie.

Odrobić. Ćwiczenia mogą działać cuda w celu wydmuchiwania pary i ochłodzenia się po intensywnej sytuacji. Jeśli zdaje się, że masz zamiar eksplodować z gniewu, wsuń całą swoją energię do uderzania na bieżnię na siłownię lub udać się na bieg w parku.

Spróbuj technik relaksacyjnych. Spokój i uspokaj swój umysł i ciało poprzez udział w różnych metodach relaksacyjnych. Kilka pomysłów na relaks obejmuje masaż w spa, grając miękką muzykę, ćwiczenia jogi, medytację i wszystkie twoje myśli w osobistym pamiętniku.

Wykorzystaj uspokajające słowa. Kiedy wasze emocje zbliżają się do Ciebie w trudnej sytuacji, zamiast reagować szybko i impulsywnie, powtarzaj sobie uspokajające wypowiedzi w kółko. Oto przykłady: "zrelaksuj się", "to nie jest wielka sprawa" i "schłodzić się".

Zachowuj ostrożność swoimi słowami. Wśród poważnego gniewu nie jest rzeczą niezwykłą, że ludzie mówią rzeczy, których nie mają na myśli i nigdy nie powiedzieliby w normalnych okolicznościach. Unikaj wypowiadania się później na później. Wybierz słowa bardzo uważnie. Mówienie szybko i niedorzecznie zapewne pogorszy sytuację i zintensyfikuje emocje, a nie uspokoisz.

Wskazówki:

Chociaż może to być trudne do zrobienia w środku wszystkich emocji, rozważ użycie humoru do uspokojenia, jeśli to możliwe. Dowcipy mogą być szybkim sposobem na zmniejszenie napięcia uczucia. Jeśli skończysz ze śmiechem razem z drugą osobą, może to spowodować, że zapomnisz, o czym walczysz w pierwszej kolejności.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.