Jak skonfigurować etykiety pocztowe PowerSchool

Admin 4 Views 0 comments
Advertisement

Jak skonfigurować etykiety pocztowe PowerSchool


PowerSchool jest informacją i harmonogramem pakietu oprogramowania dla szkół i dzielnic szkolnych. Program jest podobny do bazy danych i umożliwia wprowadzanie informacji osobowych uczniów, informacji w klasie, ocen, zapisów obecności uczniów i innych danych dotyczących konkretnej szkoły, grupy szkół, a nawet całej okręgu. PowerSchool zawiera także składnik raportowania, który umożliwia przesyłanie danych do Internetu, drukarki lub pliku danych. Program umożliwia tworzenie listów adresowych do wysyłania listów, raportów i ocen do rodziców.

Rzeczy, których potrzebujesz

Drukarka

Etykiety

Konfigurowanie specyfikacji Label PowerSchool

  • 1

Otwórz program PowerSchool, klikając ikonę programu na pulpicie komputera. Zostanie otwarta strona Start School PowerSchool. Kliknij przycisk "Funkcje", "Raporty".

2

Kliknij "Zgłoś ustawienia". Kliknij "Etykiety pocztowe", aby uzyskać dostęp do składnika Etykieta programu PowerSchool. Jeśli zostały utworzone wcześniejsze etykiety, możesz je zobaczyć na liście w folderze poczty elektronicznej.

3

Kliknij przycisk "Nowy". Wpisz nazwę swojej etykiety w polu Nazwa układu, a następnie kliknij strzałkę w dół na liście rozwijanej "Czcionka", aby wybrać czcionkę etykiety.

4

Wpisz rozmiar punktu czcionki w polu Rozmiar czcionki, a następnie naciśnij przycisk "Tab", aby przejść do pola Wysokość linii. Wpisz wartości marginesu lewego i górnego marginesu w polach na marginesie strony i górnej krawędzi strony. Naciśnij "Tab".

5

Wprowadź szerokość i wysokość etykiety, znajdującą się na opakowaniu etykiety, w polach Szerokość etykiet i Wysokość etykiety. Naciśnij "Tab".

6

Wprowadź kolumny, wiersze, odstępy i wartości wypełnienia etykiet, znajdujące się na opakowaniu etykiety, w odpowiednich polach.

Naciśnij "Tab" po każdym wpisie w polu.

Wybieranie Pola PowerSchool dla etykiet

1

Wpisz tekst, który chcesz wyświetlić na etykiecie w polu Zawartość etykiety.

2

Kliknij link "Lista pól", aby uzyskać dostęp do wybranej grupy pól, takich jak First_Name, Last_Name i Adres, z bazy danych PowerSchool, która ma być wyświetlana na etykiecie. Umieść po przecinku po każdym nazwie pola.

3

Naciśnij "Shift" i "6", aby umieścić symbol circumflex po każdym polu. Ten symbol informuje program o dodaniu spacji po każdym polu. Naciśnij "Enter" lub "Return" na końcu każdego wiersza.

4

Kliknij pole wyboru "Udostępnij etykiety dla wszystkich szkół", jeśli chcesz, aby wszystkie szkoły w Twojej dzielnicy miały dostęp do tego układu etykiet lub pola "Just Your School", aby umożliwić dostęp do układu etykiety tylko w szkole.

5

Kliknij pole wyboru "Tak" przez Nauczyciela Drukuj tę etykietę? Aby nauczyciele mogli używać tego układu etykiet i drukować etykiety.

Kliknij przycisk "Wyślij", aby zapisać układ etykiety w programie PowerSchool.

Drukowanie etykiet PowerSchool

1

Kliknij przycisk "Szukaj uczniów" na stronie Start programu PowerSchool. Kliknij pole wyboru obok każdej nazwy studenta, którą chcesz dodać do swojej partii etykiet. Każda nazwa i związane z nim pola adresu są widoczne na własnej etykiecie.

2

Kliknij "Funkcje grupowe", gdy skończysz wybierać nazwy studentów. Kliknij opcję "Drukuj etykiety pocztowe".

3

Kliknij nazwę utworzonego układu etykiet.

4

Umieść drukarkę atramentową lub drukarkę laserową w drukarce, a następnie kliknij przycisk "Drukuj", aby wydrukować etykiety. Jeśli używasz drukarki laserowej, użyj tacy ręcznej drukarki, aby nie pozostały w drukarce drukarki.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.