Jak sprzedać swój dom w Kalifornii

Admin 5 Views 0 comments
Advertisement

Jak sprzedać swój dom w Kalifornii


Rynek nieruchomości jest bardzo konkurencyjny i sprzedaż domu może być trudne. Robienie tego samemu zamiast zamieszczania nieruchomości w agencji nieruchomości może zaoszczędzić tysiące dolarów. Podobnie jak w przypadku każdego państwa, Kalifornia posiada przepisy dotyczące sprzedaży domów w celu ochrony zarówno kupujących, jak i sprzedawców. Jeśli robisz swoje badania i przygotowujesz swój dom prawidłowo, możesz zamiast pieniędzy zająć się pieniędzmi w swojej własnej kieszeni.

Rzeczy, których potrzebujesz

Aparat fotograficzny

Drukarka komputerowa

Błyszczący papier broszura do ulotek dotyczących nieruchomości

Dokumenty prawne otrzymane po zakupie domu do adopcji prawnika

Instrukcje

Skontaktuj się z prawnikiem i porozmawia z prawnikiem, aby przedyskutować prawo dotyczące nieruchomości w Kalifornii przed sprzedaniem domu. Na przykład w Kalifornii, jeśli zdecydujesz się, że Twój dom znajduje się w strefie zagrożenia powodziowego, w strefie zagrożenia pożarem, w wyniku awarii แผ่นดินไหว lub strefy zagrożenia sejsmicznego, musisz poinformować potencjalnych nabywców. Twój prawnik może pomóc Ci wypełnić oświadczenie o ujawnieniu informacji o transferze nieruchomości (TDS), które musisz przekazać później nabywcy.

Sprawdź dom we wnętrzu i na zewnątrz, wyczyść bałagan i napraw lub napraw. Trzymaj blaty kuchni i łazienki tak minimalnie jak to możliwe, pozostawiając tylko kilka elementów dekoracyjnych. Przechowywać pojemniki na śmieci z oczu.

Neutralizuj kolory farb w domu, używając kolorów, takich jak tan lub krem. Aktualizuj pościel i okładziny. Zastanów się, czy przerzucać jasne lub drukowane kołdry na łóżku tak, że widoczna jest zwykła strona. Usuń zdjęcia rodzinne ze ścian i stołów.

Wyczyść swój dom, aż stanie się atrakcyjny dla tak wielu odbiorców, jak to tylko możliwe. Gdy dom okaże się błyskotliwy, włącz światło i robienie zdjęć wewnątrz i na zewnątrz, aby można było wykorzystać je w reklamie.

Dowiedz się, ile porównywalnych domów w Twojej okolicy sprzedano w ciągu ostatnich sześciu miesięcy i ile domów pozostaje niesprzedanych. Użyj informacji do ustalenia własnej ceny. Informacje te można znaleźć na stronach internetowych dotyczących nieruchomości (patrz: Zasoby) lub uzyskać je w lokalnym biurze nieruchomości.

Utwórz ulotkę dla domu, aby potencjalni nabywcy nadal używali wysokiej jakości papieru z atramentem kolorowym, który zawiera niektóre zdjęcia ze swojego domu wcześniej. Uwzględnij informacje, takie jak kwadrat, liczba łazienek, wielkość działki i dzielnica szkolna, w której znajduje się dom. Wymień urządzenia i wszelkie dodatki, które są wliczone w cenę, takie jak pralka, suszarka, okładzina lub wanna z hydromasażem.

Zareklamuj swój dom online i w lokalnych magazynach domowych. W miarę możliwości organizuj otwarte domy w weekendy i upewnij się, czy dom jest czysty i schludny przez cały czas. Oświetlenie włącza się w każdym pomieszczeniu podczas otwartego domu i rozważyć granie miękkiej muzyki FM w systemie stereo.

Jeśli masz zainteresowanego kupującego, daj mu TDS, który wypełniłeś wcześniej. Czyniąc to, a ponieważ jest to prawo Kalifornii, nabywca będzie wiedziałby o jakichkolwiek naruszeniach lub zastawach nieruchomości. Będą także wiedzieli, że jeśli twój piec i klimatyzator są w dobrym stanie pracy, niezależnie od tego, czy twój domowy konstruktor wykorzystał materiały niebezpieczne, takie jak azbest podczas budowy domu i czy masz stowarzyszenie właścicieli domów, które ma jakiekolwiek uprawnienia nad Twoim Dom.

Spotkaj się z prawnikiem, jeśli masz solidną ofertę, aby móc rozpocząć pracę prawną potrzebną do zamknięcia transakcji.

Wskazówki:

Nie przecenić domu. Podobnie jak masz nadzieję zaoszczędzić pieniądze poprzez umieszczenie swojego domu w domu, kupujący, którzy szukają domów na sprzedaż przez właściciela, chcą oszczędzić pieniądze, zajmując się bezpośrednio, a nie korzystając z usług pośrednika w obrocie nieruchomościami.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.