Jak taśma zgniecionych żeber

Admin 3 Views 0 comments
Advertisement

Jak taśma zgniecionych żeber


Urazy u żebraków powodują niemal wzruszający ból. Różnica między pękniętym żebrem a złamanym może być określona tylko jako różnica stopień bólu między nimi. Krakingowe żebro spowoduje silny ból podczas kichania lub kaszlu, przy nagłych ruchach, a nawet oddechu. W dawnych czasach pęknięte i złamane żebra zostały nagrane w przekonaniu, że takie działanie zwiększy stabilność i zmniejszy ból. Należy jednak pamiętać, że wielu lekarzy nie taśmą lub wiązaniem żeber, ponieważ zapobiega głębokiemu oddychaniu, co może prowadzić do zapaści płuc i zapaści płuc. Przeczytaj poniższe wskazówki, aby dowiedzieć się, jak traktować złamane żebro.

Rzeczy, których potrzebujesz

Paski tkaninowe lub tkaniny sportowe

Instrukcje

  • 1

Upewnij się, że to, co jest nie tak, jest żeberkiem. Objawy pękniętego żebra (ów) mogą obejmować łagodny do silnego bólu. Ból może oddychać. Jeśli musisz owinąć żebra, aby złagodzić ból, nie owijać zbyt mocno i usuwać wiązania od czasu do czasu, aby wziąć głęboki oddech raz na godzinę. Można używać pasków z tkaniny lub okularów sportowych (rodzaju stosowanych do owijania rąk bokserów).

2

Umieść pasek wiążący nad uszkodzonym żebrem. Czy poszkodowany wydycha jak najwięcej powietrza, a następnie, zaczynając od jednej strony klatki piersiowej, całkowicie otoczyć ciało z owinięciem jeden lub dwa razy. Możesz albo zerwać wiązanie (po stronie nieleczonej) lub kontynuować używanie tej samej długości dla Kroku 3.

3

Powtórz proces owijania pod uszkodzonym żebrem. Niektórzy ludzie używają rysunku ósemek, bo lepiej będzie trzymać się pozycji.

4

Jeśli nagły oddech jest w ogóle ograniczony, natychmiast weź udział w pogotowiu, ponieważ może to prowadzić do krótkiego oddechu i braku tlenu do istotnych narządów. Zęby nie mogą pojawić się na zdjęciu rentgenowskim, ale lekarz prawdopodobnie podejmie leczenie urazu jako przerwa. On może przepisać lekarstwa przeciwbólowe lub zaproponować bez recepty leki przeciwbólowe w celu rozwiązania bólu i dyskomfortu.

5

Bądź cierpliwy. Pęknięte żebra się uzdrowi. Nie muszą być nagrywane lub owinięte, jak wspomniano powyżej. Ci, którzy cierpią z powodu pękniętego żebra, muszą być cierpliwi, ponieważ złamane lub złamane żebro trwa około sześciu tygodni. Chronić ranny obszar i dać im dużo odpoczynku. Proces gojenia może być ułatwiony, przyjmując głęboki oddech raz na godzinę, aby utrzymać płuca w czystości. Chociaż może to powodować skrajne dyskomfort, jest to najlepszy sposób, aby zapobiec przeciążeniu płuc, które prowadzi do zapalenia płuc.

Wskazówki:

Użyj dobrej oceny podczas leczenia złamanego żebra. Unikaj dalszych obrażeń i pozwól, aby żebra całkowicie się wyleczyły przed wznowieniem wielu ćwiczeń fizycznych.

Nie zostawiaj taśmy lub wiązań na czas nieokreślony. Usunąć i wziąć głęboki oddech raz na godzinę, aby zapobiec zwarciu płuc lub przekrwieniem, które prowadzi do zapalenia płuc.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.