Jak trzymać się z dala od ftalanów w zabawkach

Admin 1 Views 0 comments
Advertisement

Jak trzymać się z dala od ftalanów w zabawkach


Ftalany należą do rodziny chemikaliów znalezionych w tworzywach sztucznych, w tym zabawek dla wielu dzieci. Strona internetowa Narodowego Instytutu Nauk o Zdrowia Środowiska stwierdza, że ​​ftalany są szkodnikami hormonowymi, które mogą zakłócić rozwój rozrodczości, przyspieszyć początek dojrzewania i niższy poziom testosteronu oraz liczbę plemników. Ftalany mogą być wchłaniane przez skórę, a nawet dotykanie zabawek, które zawierają ftalany, może zagrozić dzieciom. Rodzice mogą zmniejszyć narażenie ich dzieci na ftalany, trzymając się z daleka od zabawek, które mogą je mieć.

Instrukcje

  • 1

Przeczytaj etykiety. Większość zabawek nie zawiera słowa "ftalany" na opakowaniu. Zamiast tego musisz znać nazwy chemiczne wskazujące ftalany i szukać ich. Niektóre składniki obejmują DEHP lub ftalan di- (2-etyloheksylowy); Ftalan bis (2-etyloheksylo); BzBP lub ftalan benzylobutylu; DMP lub ftalan ftalanu; BBP lub ftalan butylobenzylu; MBzP, lub ftalan monobenzylu; DBP lub ftalan di-n-butylu; MBP, lub ftalan mono-n-butylu; MiBP lub ftalan mono-izobutylu; MEHP lub ftalan mono (2-etyloheksylu); DEP, lub ftalan dietylu; Eurodeputowany lub ftalan monoetylu; DiDP lub ftalan diizodecylu; DiNP lub ftalan di-izononylu; DnHP lub ftalan di-n-heksylu; I DnOP, lub ftalan di-n-oktylu.

2

Szukaj słów "phthalate free". Nie wszystkie zabawki zawierają informacje o ich materiałach. Jeśli jednak zobaczysz słowa "phthalate free", wiesz, że jesteś w czystym.

3

Poznaj swoje numery. Elementy z tworzywa sztucznego zawierają numer recyklingu gdzieś na nich, zazwyczaj na dole. Numer jest otoczony symbolem recyklingu, który wygląda jak trójkąt z nudnymi narożami. Tworzywa sztuczne z numerem 3 na nich to winyl lub PVC i zazwyczaj zawierają ftalany. Unikaj zabawek z tymi liczbami. Na stronie internetowej Narodowego Instytutu Nauk o Zdrowia Środowiska zaleca się wybór zabawek o numerach 1, 2, 4 i 5 z tworzywa sztucznego.

4

Nie kupuj miękkich, elastycznych plastikowych zabawek. Te zabawki najprawdopodobniej zawierają ftalany.

5

Zakup zabawek wykonanych z materiałów naturalnych, takich jak drewno i tkaniny. Najpopularniejsze zabawki wykonane są w wersji naturalnej.

Wskazówki:

Możesz już odtworzenia wszystkich zabawek, które już posiadasz, które zawierają ftalany.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.