Jak tworzyć diagramy propozycji wartości

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak tworzyć diagramy propozycji wartości


Stwórz własny diagram wartości dla Twojej firmy. Propozycja wartości lub unikalna propozycja sprzedaży (USP) to krótkie stwierdzenie, które daje Twoim klientom największą obietnicę, którą możesz zrobić. Jest to stwierdzenie, które rozwiązuje ich problem i wyjaśnia im, dlaczego powinny robić interesy z Tobą, w porównaniu z dowolną inną dostępną opcją.

Rzeczy, których potrzebujesz

Notatnik

Długopis

Instrukcje

Zrób listę wszystkich indywidualnych korzyści oferowanych przez Twoją firmę, takich jak najwyższa jakość usług, terminowość dostaw i doskonała jakość. Wymień każdy z tych elementów w formacie korzyści, tak aby dostarczały rozwiązania dla klienta.

Na przykład napisz "produkty dostarczone na czas, aby zaoszczędzić pieniądze", a nie "dostarczamy w ciągu 24 godzin od zamówienia".

Zrób listę świadczeń oferowanych przez konkurencję swoim klientom. Wymień każdy artykuł w formacie korzyści na papierze.

Wyeliminuj wszystkie oświadczenia o świadczeniach, których konkurent oferuje te same korzyści, co Twoja firma.

Wybierz dwie najlepsze korzyści, które oferują największą zachętę dla klienta i są dostosowane do Twojej firmy.

Na przykład nie wybieraj "wspaniałej usługi", jeśli masz większe korzyści, np. "Podwójnie zabezpieczaj pieniądze".

Napisz swój diagram wartości. Wykreślić zdanie lub dwa, które wyjaśnia dokładnie, w jaki sposób firma korzysta z dwóch zalet, aby rozwiązać problem klienta. Każde słowo w tym oświadczeniu musi liczyć się z przekonaniem klienta do współpracy z Tobą. Napisz swoją propozycję wartości w taki sposób, aby bezpośrednio odpowiedzieć na problem klienta w oświadczeniu.

Jednym ze sposobów utworzenia tej instrukcji jest użycie szablonów, takich jak "wiesz, jak to zrobić (wstaw problem klienta), co dobrze robimy (wstaw tę jedną lub dwie zalety)."

Wskazówki:

Nie skopiuj propozycji wartości innej firmy. To jest oświadczenie, które musi być dostosowane do Twojej firmy i coś, co przenika wszystkie Twoje materiały marketingowe. Jeśli utworzysz podobne oświadczenie niż inne przedsiębiorstwo, nie będzie niczego, co sprawi, że Twoja firma stanie się wyjątkowa w porównaniu do innych.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.