Jak tworzyć etykiety pocztowe z kontaktów programu Outlook

Admin 5 Views 0 comments
Advertisement

Pisanie etykiet adresowych ręcznie może być nużące, szczególnie jeśli potrzebujesz adresować wiele kopert. Jeśli jesteś użytkownikiem programu Microsoft Outlook, kilka prostych kroków może zaoszczędzić wiele godzin pracy! Ta szybka sztuczka jest szczególnie przydatna w przypadku czasochłonnych zadań, takich jak karty świąteczne, biuletyny pracowników czy wysyłki klientów. Używając funkcji korespondencji seryjnej w programie Microsoft Word, możesz w dowolnym momencie tworzyć etykiety profesjonalnie i kreatywnie.

Rzeczy, których potrzebujesz

Microsoft Outlook

Microsoft Office

Papier etykiety adresowej

Drukarka

Instrukcje

Otwórz program Microsoft Word i wybierz z menu Plik "Nowy". Z okienka zadań lub okna dialogowego wybierz opcję "Mój komputer". Kliknij kartę "Listy i faksy" w następnym oknie dialogowym i kliknij dwukrotnie Kreator poczty pocztowej.

Jak tworzyć etykiety pocztowe z kontaktów programu Outlook


Kliknij przycisk "Opcje etykiet" w okienku zadań korespondencji seryjnej po prawej stronie. W otwartym oknie dialogowym wybierz markę etykiet, których będziesz używać, i numer produktu. Dzięki temu etykiety są prawidłowo sformatowane tak, aby pasowały do ​​papieru etykiet, na którym są drukowane.

Jak tworzyć etykiety pocztowe z kontaktów programu Outlook


Kliknij przycisk "Wybierz odbiorców" na dole panelu zadań korespondencji seryjnej. Kliknij przycisk radiowy obok pozycji "Wybierz z kontaktów programu Outlook", a następnie kliknij polecenie "Wybierz folder kontaktów" w menu poniżej. Wybierz profil programu Outlook z wyświetlonego okna dialogowego. W oknie dialogowym Korespondowanie seryjne, które zostanie otwarte, możesz wybrać wszystkie kontakty lub wybrać tylko określone kontakty, upewniając się, że pole obok ich nazwy jest zaznaczone. Kliknij "Ok" i zobaczysz, że pola etykiet zostały wypełnione przez << Następny zapis >>. Nie usuwaj tego tekstu.

Jak tworzyć etykiety pocztowe z kontaktów programu Outlook


Z okienka zadań wybierz polecenie "Rozmieść swoje etykiety". Możesz tutaj dostosować etykiety z informacjami, które mają być wydrukowane na nich; Na przykład można umieścić logo firmy na każdej etykiecie. Informacje, które nie są takie same dla każdej etykiety, jak adres, nie mogą być wpisane i muszą zostać dodane przez zastępcę. Kliknij "Adres blokowy" i wybierz format nazwy i adresu odbiorcy, a następnie kliknij przycisk "Ok". Po zakończeniu dostosowywania układu etykiety pocztowej kliknij przycisk "Aktualizuj wszystkie etykiety", aby nadać każdej etykiecie ten sam układ i informacje o zastępczycie.

Jak tworzyć etykiety pocztowe z kontaktów programu Outlook


Kliknij "Dalej", aby wyświetlić podgląd swoich etykiet. Powinieneś zobaczyć, że pola zostały wypełnione nazwami i adresami z książki adresowej Outlooka. Kliknij przycisk "Dalej", aby zakończyć korespondencję seryjną i wydrukować etykiety pocztowe.

Wskazówki:

Aby dodać etykiety do zdjęcia lub logo, kliknij przycisk "Wstaw", wybierz "Obraz" i kliknij "Z pliku". Znajdź zdjęcie, którego chcesz użyć, i ponownie kliknij przycisk "Wstaw".

Jeśli nie znajdziesz numeru produktu dla etykiet z listy opcji, możesz zrobić jedną z dwóch rzeczy. Możesz znaleźć inną etykietę, która pasuje do dokładnych wymiarów etykiet kupionych i wybierzesz lub możesz tworzyć etykiety niestandardowe. Aby utworzyć niestandardowe etykiety, wybierz "Nowa etykieta" i wpisz wysokość i szerokość etykiet, nadaj im imię i kliknij "OK".


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.