Jak udostępnić plik Excel Online

Admin 2 Views 0 comments
Advertisement

Jak udostępnić plik Excel Online


Chociaż łatwo można udostępnić plik programu Excel za pośrednictwem poczty elektronicznej, garstka usług internetowych umożliwia importowanie, udostępnianie i eksportowanie arkuszy kalkulacyjnych, dokumentów tekstowych i prezentacji online. Programy, takie jak Dokumenty Google, Zoho i Microsoft Office Live są bezpłatne i oferują wiele aplikacji do współpracy i zarządzania dla celów biznesowych lub osobistych. Chociaż usługi świadczą o udostępnianiu przez Internet, mogą być również wykorzystywane do prywatnych celów.

Dokumenty Google

Odwiedź oficjalną witrynę Google, kliknij link "Więcej" i wybierz "Dokumenty". Zaloguj się na swoje konto. Jeśli nie masz konta, kliknij link "Utwórz teraz konto". Po zalogowaniu zostanie wyświetlony ekran Dokumentów Google.

Kliknij przycisk "Prześlij", który znajduje się u góry ekranu. Następnie kliknij link "Wybierz pliki do przesłania". Zlokalizuj plik Excela na komputerze i kliknij przycisk "Otwórz".

Kliknij przycisk "Uruchom przesłać", aby przesłać plik. Po przesłaniu plików kliknij link "Wróć do Dokumentów Google".

Zaznacz pole obok pliku Excel i kliknij przycisk "Udostępnij". Wybierz opcję "E-mail Edytory i przeglądarka" lub "Email jako załącznik".

Wpisz adresy e-mail odbiorców. Jeśli chcesz dodać wiadomość, wpisz wiadomość osobistą w dostępnym polu i kliknij "Wyślij".

Zoho

Odwiedź oficjalną stronę Zoho. Kliknij przycisk "Zarejestruj się za darmo" i utwórz konto. Zoho wyśle ​​Ci e-mail z weryfikacją. Zaloguj się na swoje konto e-mail i kliknij link weryfikacyjny. Po zweryfikowaniu konta Zoho automatycznie przeniesie Cię do swojego konta online.

Kliknij link "Arkusz", który znajduje się w menu "Zoho Services". Usługa Arkusz jest przeznaczona dla użytkowników arkuszy kalkulacyjnych.

Kliknij przycisk "Importuj" u góry strony. Następnie kliknij przycisk "Przeglądaj", znajdź plik programu Excel, który chcesz przesłać z komputera i kliknij przycisk "Importuj". Plik Excel zostanie wyświetlony w panelu Moje arkusze.

Zaznacz pole wyboru obok pliku Excel. Następnie kliknij przycisk "Udostępnij" na głównym pasku narzędzi. Będziesz miał możliwość udostępnienia całego dokumentu lub udostępnienia konkretnych stron. Zaznacz pole obok preferowanej opcji.

Wpisz adresy odbiorców w polu tekstowym Osoby. Kliknij przycisk "Udostępnij", gdy skończysz.

Microsoft Office Live

Przejdź do oficjalnej strony Microsoft Office Live. Jeśli nie masz konta Windows Live, musisz utworzyć darmowe konto. Zaloguj się na swoje konto.

Kliknij link "Dodaj pliki" u góry strony. Następnie kliknij przycisk "Przeglądaj", znajdź plik programu Excel, który chcesz przesłać, a następnie kliknij przycisk "Otwórz".

Zaznacz plik z przesłanym plikiem Excel za pomocą myszy i kliknij link "Udostępnij". Następnie kliknij opcję "Wyślij link".

Lista adresów e-mail odbiorców w polu Do i kliknij "Wyślij".


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.