Jak umyć kolory światła

Admin 1 Views 0 comments
Advertisement

Dzień prania. To ciężka praca, z którą każdy musi sobie radzić. I choć to dość proste zadanie, istnieją sposoby, które pomogą zachować życie odzieży, ręczników, pościeli i innych rzeczy pralni. Górną końcówką do właściwego prania jest samooczyszczanie jasnych barw, bez ciemnych kolorów - bez użycia chloru.

Jak umyć kolory światła

Sortowanie pralni

Po wyjęciu wszelkich delikatnych lub zmywalnych ręcznie przedmiotów ze stosu pralni należy posortować pranie według koloru - jeden stos na jasne kolory, jeden stos na ciemne kolory i jeden stos na zabarwione kolory. Ważne jest, aby zachować odrębne kolory światła, ponieważ mogą obracać się w obfitości, jeśli zostaną umyte darkami lub podbarwić krwawiący kolor, jeśli są prane w bardziej jasnych kolorach. Należy również pamiętać, że większość świateł nie może być bielona chlorem, jak niektóre białka mogą. Jasne kolory, a nawet lekkie błękity, mogą być przemywane białymi, gdy stosuje się bezchlorynowy, barwny środek bielący. Aby zachować dobrą jakość prania, należy posortować światła za pomocą intensywności kolorów i typu tkaniny oraz temperatury wody. Pościel i ręczniki można prać razem; T-shirty, skarpety, bielizna i inne lekkie przedmioty mogą być mieszane. Spróbuj umyć cięższe przedmioty tylko z innymi ciężkimi przedmiotami.

Jak umyć kolory światła

Temperatura wody

Po oddzieleniu kolorów należy posortować pranie pod kątem temperatury wody. Ogólnie rzecz biorąc, typ tkaniny powinien być głównym czynnikiem do określania temperatury wody. Zimna lub zimna woda najlepiej dla koszulki, a wszelkie przedmioty, które się martwisz, mogą się kurczyć. Ciepła woda jest najlepsza dla większości lekkich kolorów i tkanin syntetycznych. Korzystanie z gorącej wody na pościel i ręczników pomoże pozbyć się roztocza lub bakterii w tkaninie. W razie wątpliwości skontroluj etykietę pielęgnacyjną na bieliznę. Ważne jest, aby pamiętać, że zimna woda jest niemal zawsze akceptowalna dla każdego rodzaju farb i tkanin, a także może przyczynić się do zwiększenia żywotności odzieży.

Jak umyć kolory światła

Cykl prania

Podobnie jak w przypadku wyboru temperatury wody, instrukcje dotyczące pielęgnacji przedmiotów są najlepszym źródłem do określenia, jaki cykl prania powinieneś używać. Zwykły cykl jest idealny do prawie wszystkich ubrań , ręczników i pościeli. Lekkie koszulki, cienkie bawełniane przedmioty i miękkie tkaniny syntetyczne mogą być myte na syntetycznym lub stałym cyklu prasy, nazywanym czasem "praniem lekkim". Cięższe rzeczy, takie jak spodnie, dżinsy, cięższe koszule i odzież wierzchnia, można myć w ciężkim cyklu pracy (jeśli jest) lub w normalnym cyklu.

Jak umyć kolory światła

Detergenty i dodatki

Jeśli płuczesz zimną wodą, ciekły detergent rozpuści się szybciej niż sproszkowany detergent. Ciecze są również idealne do czyszczenia olejów ciała, potu i zapachu ciała z odzieży. Proszki detergentowe są dobrze zanieczyszczone. Aby nie obracać świateł, użyj detergentu, który ma dodany kolorowy środek bielący. Albo, poza regularnym detergentem, można używać wybielacza kolorystycznego. Środki czyszczące na bazie tlenu i boran sodu stanowią alternatywę dla wybielacza barwnego, który może pomóc rozjaśnić światło. Nie używać wybielacza chloru na lekkich tkaninach. Ponadto, jeśli używasz ciekłego środka do zmiękczania tkanin, użyj niewielkiej ilości, aby uniknąć gromadzenia się - zwłaszcza na ręczników.

Jak umyć kolory światła


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.