Jak uprawiać tropikalne rośliny Ti

Admin 1 Views 0 comments
Advertisement

Jak uprawiać tropikalne rośliny Ti


Zakład Ti, znany również jako ti i hawajski dobrobyt, jest technicznie zaklasyfikowany jako Cordyline terminalis. Istnieje około 20 gatunków Cordyline. Cordyline terminalis jest najbardziej popularnym gatunkiem rodzaju roślin doniczkowych w pomieszczeniach zamkniętych. Jest to głównie związane z Hawajami i południowymi wyspami Pacyfiku, ale to właściwie pochodzi z Azji Wschodniej. Niektóre rośliny ti są również szeroko stosowane w uprawach zielonych liści. Rośliny Ti należą do najbardziej barwnych roślin liściowych. Wybrane drobne liście roślin ti wykończone są jako małe i średnie garnki dla rynków detalicznych i do stosowania w skojarzeniu skojarzonym. Większe, wieloramienne rośliny w doniczkach o pojemności 6 do 14 cali są produkowane w dużych projektach sadzenia wnętrz. Prawe rośliny są w wielu świecących kolorach czerwieni i zieleni i są stosunkowo łatwe do uprawy. Są to świetny sposób na zaprojektowanie tropikalnych wnętrz na świeżym powietrzu. Najbardziej znaną cechą są duże, kolorowe liście, które rosną z łodyg w okrągłym, podobnym do gwiazdy wzorcu.

Rzeczy, których potrzebujesz

Ti roślina

Garnki

woda

Gleba

Jak uprawiać tropikalne rośliny Ti

  • 1

Jak uprawiać tropikalne rośliny Ti


Nasiona Ti są zwykle dostępne od nasion od późnego lata do wczesnej zimy. Ziarno z kilku wyborów ti będzie kiełkować raczej w typie i sprzedawane przez nasiona. Nasiona wysiewa się w ziemi, łóżkach podniesionych lub w tacach na ławkach. Są one pokryte około 1/4 cala mieszanki torfu lub torfu-lite, które są wilgotne do momentu kiełkowania i rozwoju, gdy sadzonki są wystarczająco duże, aby można było je przeszczepić do małych doniczek, zazwyczaj około 2 do 4 cali.

2

Jak uprawiać tropikalne rośliny Ti


Rośliny mają regularną wodę i ciepłe temperatury.

3

Jak uprawiać tropikalne rośliny Ti


Rozwijaj je w cieniu, szczególnie w cieplejszych klimatach.

4

Chronić przed wilgocią i suchym wiatrem.

5

Zapewnienie dobrego odwadniania.

6

Woda umiarkowanie i pasza normalnie.

7

Łodygi można wyciąć prawie w dowolnym momencie, a do podłoża można włożyć podłoże do nowego zakładu.

8

Matka roślina będzie odgałęziona z nowych łodyg i nowych liści w stanie cięcia. Ten rodzaj przycinania jest konieczny z upływem czasu, ponieważ łodygi mogą rosnąć za wysokie (do 8 stóp) dla zamierzonego efektu krajobrazu.

9

Ta roślina jest odporna na większość warunków glebowych, ale nie działa dobrze w warunkach solnych.

Wskazówki:

Ti jest wymawiane jak "herbata" w niektórych obszarach, ale na Florydzie nazwa rymuje się "hi". Prawidłowa wersja to "herbata".


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.