Jak uprawiać ziarna z nasionami

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak uprawiać ziarna z nasionami


Zdaniem Uniwersytetu w Minnesocie, fasola są jednym z najpopularniejszych warzyw rosnących. Zamiast kupować wstępnie sadzonki fasoli w przedszkolu lub sklepie z ogrodami, zaoszczędzić pieniądze, uruchamiając fasolę z nasion. W przeciwieństwie do niektórych roślin warzywnych, fasola jest stosunkowo odporna i kiełkuje i szybko rośnie z nasion. Choć konkretne wymagania rosnące nieznacznie różnią się odmiany fasoli, kilka ogólnych wytycznych może przynieść sukces fasoli fasoli sukcesu. Najlepiej, jeśli będziesz cieszyć się pierwszym zbiorem fasoli w ciągu kilku miesięcy od sadzenia materiału siewnego.

Rzeczy, których potrzebujesz

Łopata

Kompost

5-10-10 nawozu

Nasiona fasoli

woda

Chochoł

Instrukcje

Przygotuj glebę do ogrodu wiosną, jak tylko minęła data ostatniej mrozu w Twoim regionie. Wybierz miejsce w pełnym słońcu z bogatą, dobrze odprowadzoną ziemią. Użyj łopaty do poluzowania gleby na głębokość 6 cali, rozbijając kawałki brudu, które są większe niż kilka cali średnicy.

Nałożyć 2 do 3 cali starego kompostu i wymieszać go na wierzchnich wierzchniej warstwy od 4 do 6 cali. To zwiększa zdolność gleby do utrzymania wilgoci, a także zwiększa poziom mikroelementów.

Dodać filiżankę uniwersalnego 5-10-10 granulowanego nawozu ogrodowego na każde 50 stóp swojego przyszłego rzędu fasoli. Wymieszaj nawozu dokładnie w górnej kilka cali ziemi. Zapewnia to fasolkę z niezbędnymi składnikami odżywczymi, które potrzebują, aby stać się i rozwijać się energicznie.

Nasiona nasion roślin tylko wtedy, gdy gleba i powietrze w ogrodzie są dokładnie rozgrzane. Zakopuj każde ziarno na głębokość 1 cala. Jeśli rosną ziarna fasoli, nasiona ziaren kosmicznych są oddalone o 4 cale. Jeśli rosną ziarna poliestru, umieść je w odległości 6 cali. Jeśli robi się więcej niż jeden rząd fasoli, kosza fasoli rzędu 2 stóp od siebie i rzędów fasoli pole, 3 stóp od siebie.

Woda dobrze w ogrodzie, nawilżając glebę na głębokość 3 do 4 cali. Utrzymuj glebę równomiernie wilgotną, aż ziarna fasoli się kiełkują, co zwykle występuje w ciągu dwóch tygodni.

Zmniejszyć podlewanie, gdy pojawiły się sadzonki fasolowe, podlewając nie więcej niż co tydzień, używając wystarczającej ilości wody, aby dokładnie zmoczić glebę na głębokości co najmniej 6 cali.

Rozdrobnić kawałek mulczu, na przykład kompost lub rozdrobnione liście, wokół sadzonek fasoli, kiedy tylko są parę centymetrów wzrostu. Pomaga to utrzymać wilgotność gleby, a także zapobiega wyrastaniu chwastów wokół ziarna i walcząc przeciwko nim w wodzie i brudu.

Zbieraj strączki fasoli, gdy strąki są mocniejsze i mocniejsze. Najczęściej odmiany fasoli są gotowe do zbioru w ciągu 50 do 65 dni po sadzeniu. Specjalny okres zbioru jest podany na opakowaniu nasion fasoli.

Wskazówki:

Jeśli nie masz pewności, kiedy ostatnia data mrozu jest w Twoim obszarze, skontaktuj się z regionalnym urzędem ds. Rozbudowy.

Zapewnij solidne podpory do wspinaczki odmian fasoli - fasoli polnej - zanim posadzisz nasiona.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.