Jak ustawić statyczny klucz WEP na iPadzie

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak ustawić statyczny klucz WEP na iPadzie


Oprócz niechronionego Wi-Fi, iPad obsługuje trzy różne bezpieczne protokoły sieciowe. WEP, co oznacza Wired Equivalent Privacy, jest najmniej bezpieczną opcją w porównaniu do Wi-Fi Protected Access i WPA2. Niezależnie od protokołu, iPad używa tej samej procedury, aby można było wprowadzić klucz.

Wprowadzanie klucza WEP

Aby wprowadzić klucz WEP, musisz najpierw zalogować się do sieci chronionej przez protokół WEP. Aby to zrobić, otwórz aplikację "Ustawienia", kliknij opcję "Wi-Fi", a następnie kliknij nazwę sieci WEP, którą chcesz dołączyć. Pojawi się pole, w którym można wprowadzić klucz WEP, a następnie dotknąć przycisku "Dołącz", aby dołączyć do sieci.

Identyfikacja klucza WEP

Klawisze WEP są dostępne w dwóch długościach - 40 i 128 bitów. Najczęstszym formatem kluczy WEP jest długość 40-bitowa. Ma 10 znaków i może składać się z cyfr od 0 do 9 i liter od A do F. 128-bitowy klucz WEP ma 26 znaków i jest znacznie bezpieczniejszy, ale znacznie mniej powszechny.

Statyczne i dynamiczne WEP

Statyczny klucz WEP nazywany jest "statyczny", ponieważ sam się nie zmienia. Po wprowadzeniu go do iPada klucz pozostaje taki sam. Dynamiczne klucze WEP, używane w firmach, wykorzystują serwer do ciągłej zmiany klucza. To utrudnia osobie trzeciej włamanie się do sieci; Nawet jeśli otrzymają klucz, będzie działać tylko przez krótki okres.

Problemy WEP

WEP jest problematyczne. Niektórzy właściciele iPad zgłosili problemy z wielokrotną utratą połączeń WEP, co wymaga często ponownego wprowadzenia klucza statycznego. Ponadto firma Apple nie zaleca używania WEP, ponieważ nie jest ona tak bezpieczna, jak WPA i WPA2.

Informacje o wersji

Informacje w tym artykule dotyczą tabletu z systemem iOS 6. Może się to różnić w przypadku innych wersji lub produktów.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.