Jak ustawić wysokość na kosiarce

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak ustawić wysokość na kosiarce


Prawidłowa pielęgnacja trawników jest kluczem do bujnego, zdrowego trawnika. Dla właściwej troski i do stworzenia trawnika sąsiedzkiego zazdrości, musisz go wyciąć na właściwą wysokość; Wtedy można zadbać o to przez mulczowanie, pojeniem i nawożeniem.

Instrukcje

Określ typ trawnika, jaki masz. Minimalna i zalecana wysokość trawy różni się w zależności od gatunku, ale zazwyczaj nie chcesz ciąć łopat w odległości mniejszej niż 2 cale.

Dostosuj koła kosiarki do żądanego ustawienia. Starsze kosiarki wymagają, aby każde koło było opuszczane lub podnoszone indywidualnie. Nowsze modele mają zwykle jedną łatwą do manipulowania dźwignię, która podnosi lub obniża chasis w jednym ruchu. Tak czy inaczej, rozpocznij koszenie wysoko i wyreguluj niższe, jak uważasz za dobrze - nigdy najpierw nie ustaw na najniższych ustawieniach.

Wytnij tylko tyle razy, ile potrzeba, aby utrzymać trawnik w prawidłowym zakresie wysokości. Jeśli tracisz trawę zbyt często, nie tylko tracisz dużo czasu na niepotrzebną pielęgnację trawników, ale zmniejszasz zdrowie trawy. Wytnij trawnik co dwa tygodnie. Może być konieczne częstsze cięcie, aby utrzymać właściwą wysokość wiosną, gdy trawa rośnie szybciej.

Usuń tylko jedną trzecią część trawnika w jednym kawałku; Jeśli zdecydujesz się usunąć, zdrowie trawnika cierpi. Jeśli pominiesz koszenie lub dwa, a trawnik jest zbyt wysoki, dostosuj wysokość kosiarki do góry, wyciąć trawę, a następnie wyciąć ją jeszcze kilka dni później na żądanej wysokości.

Utrzymaj wysokość kosiarki ustawioną na wyższym końcu zasięgu gatunków traw, aby zapobiec chwastom chwytania. Wyższy, gęsty trawnik zapobiega chwytaniu wielu niepożądanych nasion i można uniknąć rozprzestrzeniania drogich i trujących zabójców chwastów.

Wskazówki:

Trzymaj ostrza ostre lub inne trawnik jest rozdarty, a nie cięty. Powoduje to brązowe wskazówki traw i zwiększa podatność trawnika na zakażenia grzybicze.

Nigdy nie skalpuj trawnika przez zbyt krótki cięcie. Skalowanie polega na wycięciu korony, podstawy ostrza, w której następuje wzrost, zapobiegając nowym zmianom.

Zawsze upewnij się, że kosiarka jest wyłączona podczas regulacji kół.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.