Jak usunąć czerwone wino z zamszu lub skóry

Admin 41 Views 0 comments
Advertisement

Jak usunąć czerwone wino z zamszu lub skóry


Rozlanie czerwonego wina może plamić większość tkanin, ale skóra i zamsz są szczególnie trudne do czyszczenia. Zarówno skóra zamszowa jak i skóra zaczynają się jako kawałki skóry krów lub cieląt, ale ich metody leczenia zapewniają gładką, żwirową skórę lub matę, aksamitne zamszu. Natychmiastowe traktowanie plam z czerwonego wina w obydwu tkaninach zapewnia, że ​​jedyne ślady pozostawione przez czerwone wino znajdą się w twojej pamięci.

Rzeczy, których potrzebujesz

Papierowe ręczniki

Clothrag lub ręcznik

Nadtlenek wodoru

Proszek do pieczenia

Ciężka książka czy cegła

Szczotka do zamszu

Odżywka do skóry

Zamsz

  • 1

Zanurzyć szmatką w chłodnej wodzie, delikatnie wyciąć nadmiar. Nałożyć szmatę na plamę i kilkakrotnie wymazać, podnosząc wino z tkaniny.

2

Podgrzać wodę w czajniku na wierzch pieca, pozwalając, aby para wydostawała się z dziobka. Trzymaj ubranie zamszowe o czerwonej winie nad parą, co najmniej 6 cali od dziobka. Niech ciepło pary przedostanie się do tkaniny, a następnie grzebią tkaniną szczotką z zamszu, aby rozbić plamę.

3

Zezwalaj na suche powietrze, a następnie ponownie zamocuj zamszu zamykaną pędzelkiem lub papierem ściernym, aby przywrócić oryginalną drzemkę na powierzchnię zamszu.

Skórzany

1

Zanurz papierowy ręcznik bez wzorów lub kolorów w naczyniu nadtlenku wodoru. Nasycić papierowy ręcznik, a następnie wycisnąć nadmiar płynu, aż wilgotny papierowy ręcznik.

2

Umieść zwilżony papierowy ręcznik na czerwonym plamie wina. Ustaw ciężką książkę lub cegłę na papierowym ręczniku, naciskając nadtlenek w plamę. Niech zważony papierowy ręcznik spoczywa na plamie przez pół godziny.

3

Wyjmij papierowy ręcznik i sprawdź postępy usuwania plam. Jeśli pozostało wiele plam, powtórz proces aż do usunięcia plam.

4

Połączyć równe części nadtlenku wodoru i sody sojowej w małym naczyniu, aby utworzyć pastę. Rozprowadzić mieszankę nad obszarem poplamionym winem i przetrzeć go w skórę wilgotną szmatką, aby rozbić wino, które może pozostać w naturalnych pęknięciach i rowkach skóry.

5

Wytrzeć pastę ze skóry czystą, wilgotną ściereczką. Nałożyć skórę na skórę po usunięciu plam.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.