Jak uzyskać kartę autoryzacji Unii

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak uzyskać kartę autoryzacji Unii


Związki używają kart autoryzacji jako jednego narzędzia pozwalającego pracownikom głosować nad tym, czy chcą, aby związek reprezentował ich podczas negocjacji umów z pracodawcami. Tajne głosowanie jest innym wyborem. Związki zatrudniają profesjonalnych organizatorów, których zadaniem jest pomoc pracownikom tworzącym związki zawodowe.

Od 1936 r. Krajowa ustawa o stosunkach pracy gwarantuje prawo wstąpienia do związku zawodowego. Każdy związek zawodowy tradycyjnie reprezentuje pracowników w określonym zawodzie, takim jak pracownicy, nauczyciele lub pracownicy publiczni. Większość związków należy do jednej z trzech federacji - AFL-CIO, Change to Win lub Industrial Workers of the World.

Określ odpowiednią unię dla swojego miejsca pracy

Spójrz na strony federacyjne --aflcio.org, changetowin.org i iww.org - aby zdecydować, która grupa jest odpowiednia dla Twojego miejsca pracy. Korzystaj z każdej strony, kart lub funkcji wyszukiwania w celu znalezienia potrzebnego związku. Można również prowadzić Internetowe poszukiwanie "(zawodu) związków zawodowych".

Wejdź na stronę internetową związku. Znajdź członkostwo lub organizację działu za pośrednictwem linku "członkostwo", "organizowanie", "dołącz do nas" lub podobny tytuł. Jeśli nie możesz znaleźć właściwego linku w witrynie, skorzystaj z formularza kontaktowego lub zadzwoń do narodowego urzędu związkowego i poproś o kontakt z organizatorem.

Powiedz organizatorom, kim jesteś, gdzie pracujesz i co chcesz. Wyślą Ci tyle kart, ile potrzeba. Wytłumaczą również swoje prawa i pomogą zorganizować kampanię związkową w Twoim miejscu pracy.

Wskazówki:

Ustawa o Wolnym Pracowniku Wolnego Pracownika (EFCA) jest projektem ustawy przed Kongresem, aby wzmocnić prawa pracowników do wyboru metody ich autoryzacji - poprzez tajne głosowanie lub przez system kart. Nie eliminuje tajnego głosowania.

Możesz przeczytać EFCA w witrynie Library of Congress, thomas.gov. W polu wyszukiwania wpisz "Employee Free Choice Act"

Jeśli więcej niż jedno zrzeszenie jest odpowiednie dla Twojego zawodu, poproś organizatorów o wyjaśnienie usług świadczonych przez nich i korzyści związanych z przystąpieniem do każdego związku, aby można było dokonać wyboru.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.