Jak uzyskać paszport dla niemowląt

Admin 1 Views 0 comments
Advertisement

Jak uzyskać paszport dla niemowląt


Te uciążliwe prawo paszportowe wymaga nie tylko dorosłych, którzy starają się o swoje pierwsze paszporty, ale stawiają rodziców podróżujących w nowym więzie. Jak dostaniesz paszport dla niemowlęcia? Jest to trochę bardziej skomplikowane niż ubieganie się o własne, ale jeśli możesz podążać za kilkoma ścisłymi krokami, będziesz mieć to na czas, aby zabrać ze sobą małe dziecko, gdzie chcesz jechać.

Rzeczy, których potrzebujesz

Zdjęcia paszportowe

Formularz DS-11

Karta Ubezpieczenia Społecznego Baby

Oficjalny akt urodzenia dziecka

Kontrola lub przelew

Identyfikator zdjęć dla rodziców

Instrukcje

  • 1

Pobierz zdjęcia paszportowe dziecka. Tło musi być białe, więc ubierz dziecko w innym kolorze, aby zapobiec zbyt dużej mieszance w tle. Dziecko musi się obudzić z otwartymi oczami, bez smoczka i bez rąk blokujących twarz. Głowa musi trwać od 1 cala do 1 3/4 cala. Zdjęcie nie może być większe niż 2 na 2 cale. Potrzebujesz dwóch identycznych zdjęć.

2

Wypełnij formularz DS-11, który można znaleźć na stronie internetowej Departamentu Stanu. Nie podpisuj zgłoszenia, dopóki nie będziesz w biurze podróży.

3

Prześlij wniosek, zdjęcia paszportowe, uwierzytelnioną kopię aktu urodzenia oraz kopie dowodów tożsamości rodziców osobiście w biurze podróży. Oba rodzice muszą być obecni podczas składania wniosku lub jeden z rodziców może być obecny z notarialnym oświadczeniem o wyrażeniu zgody od drugiego rodzica.

4

Zapłać za paszport. Kwota zależy od tego, czy przyspieszasz aplikację.

5

Poczekaj, aż nadejdzie paszport dziecka. Czasy przetwarzania różnią się, ale generalnie działają w przedziale czasowym od jednego do dwóch miesięcy.

Wskazówki:

Większość biur paszportowych bierze zdjęcia dziecka; Pamiętaj jednak, że są najdroższym sposobem na otrzymywanie zdjęć paszportowych.

Sprawdź przepisy federalnego paszportu dotyczące zmian, ponieważ prawa mogą się szybko zmienić.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.