Jak włączyć film wideo

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak włączyć film wideo


Czasami przypadkowo ustawisz aparat cyfrowy w tryb wideo, gdy zamierzasz robić zdjęcie. Później, podczas przeglądania zdjęć, zdajesz sobie sprawę, że naprawdę podoba Ci się sposób, w jaki film został wyświetlony i chcesz, aby można było uchwycić ramkę, aby wydrukować jako zdjęcie cyfrowe. W tym artykule opisano sposób pobierania dowolnego pliku wideo i wyodrębnienie ramki z niego, aby utworzyć zdjęcie cyfrowe.

Rzeczy, których potrzebujesz

Komputer

Oprogramowanie Windows Media Player Classic (bezpłatne)

Odpowiednie kodeki do odtwarzania plików wideo

Instrukcje

Na początek upewnij się, że masz prawidłowe pliki kodeków do odtwarzania pliku wideo. (Jeśli możesz już odtworzyć film bez żadnego problemu, masz już niezbędne kodeki.)

Jeśli potrzebujesz plików kodeków kodeksowych, jednym prostym rozwiązaniem jest pobranie i zainstalowanie pakietu kodeków. Mój ulubiony pakiet nazywa się K-Lite Codec Pack. Jest bezpłatny, a standardowe, pełne i megabajtowe wersje pakietu zawierają odtwarzacz multimedialny, który będzie używany w dalszych krokach tej instrukcji. (Link do pobrania pakietu K-Lite Codec Pack znajduje się poniżej w sekcji "Zasoby". Pobierz plik i postępuj zgodnie z instrukcjami instalującymi pakiet. Domyślne opcje instalacji powinny zawierać wszystko, czego potrzebujesz).

Jeśli masz już kodeki, po prostu pobierz i zainstaluj program Media Player Classic, który będzie używany później w tym przewodniku.

Po zainstalowaniu programu Media Player Classic uruchom program. Zostanie wyświetlony interfejs podobny do tego na tym zdjęciu.

Jak włączyć film wideo


Otwórz "Widok" w górnym pasku menu i wybierz "Opcje ..."

Zostanie wyświetlone okno Opcje. W lewym okienku kliknij słowo "Wyjście". Następnie w prawym okienku pod nagłówkiem "DirectShow Video" upewnij się, że wybrano pozycję "Domyślny system". (Nowa wersja programu Media Player Classic będzie miała zazwyczaj opcję "Nakładka nakładkowa").

Jak włączyć film wideo


Kliknij "OK", aby zamknąć okno Opcje.

Teraz użyj programu Media Player Classic, aby otworzyć plik wideo, z którego chcesz wyodrębnić ramkę. (Przejdź do "Plik" w górnym pasku menu, a następnie wybierz "Otwórz plik ..." Zostanie wyświetlone okno z obrazem tutaj. Kliknij przycisk "Przeglądaj ..." obok okna dialogowego Otwórz i Znajdź plik wideo, który chcesz otworzyć).

Jak włączyć film wideo


Plik wideo zacznie się odtwarzać. Kliknij przycisk Wstrzymaj na dole odtwarzacza i użyj paska przewijania, aby przejść do sceny, którą chcesz uchwycić.

Po znalezieniu ramki, którą chcesz uchwycić jako obraz cyfrowy, wybierz z menu górną ikonę "Plik" i wybierz "Zapisz obraz ..." Możesz wybrać lokalizację i format, Chcesz używać, aby zapisać nowy obraz. Jeśli używasz domyślnego ustawienia formatu ".jpg", możesz skopiować ten obraz na dysk flash lub dysk CD i wydrukować go w lokalnym centrum zdjęć.

Jak włączyć film wideoPktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.