Jak wybrać kolory i typy dywanów

Admin 2 Views 0 comments
Advertisement

Jak wybrać kolory i typy dywanów


Zakup dywanów na dowolny pokój może stanowić dużą inwestycję, jeśli wziąć pod uwagę koszt dywanu, dostawę i montaż. Taka inwestycja musi poprzedzać zakupy i porównywanie zakupów w celu podjęcia najlepszej decyzji. Wybór dywanu będzie z Tobą przez wiele lat, więc wybór najbardziej odpowiedniego koloru i rodzaju wykładzin, które pasują do Twojego stylu życia jest ważny.

Rzeczy, których potrzebujesz

Próbki dywaników

Pomiary

Wybór odpowiedniego rodzaju wykładzin

Oceń potrzeby dywanów. Rodzaj wykładzin zależy od miejsca, w którym zostanie zainstalowany i ile będzie ruchu. Na przykład, wykładziny sypialniane prawdopodobnie nie mają tyle ruchu pieszego niż foyer lub den.

Naucz się na różnych włóknach dywanowych. Sprzedawca działający w lokalnym sklepie posadzki może pomóc Ci rozszyfrować co jest, ale z drugiej strony warto wiedzieć, że na rynku znajduje się pięć podstawowych włókien dywanowych: wełna, akryl, poliester, nylon i olefina.

Poczuj teksturę wszystkich dywanów i przeczytaj gwarancje producentów. Wełna jest miękka, przyjazna środowisku i naturalna; Mogą przetrwać średnie zużycie; I jest też dość drogi. Jeśli jednak znajdziesz sklep, który sprzedaje włókno akrylowe, to dywanik naśladuje wełnę, utrzymuje się do dużego ruchu i kosztuje znacznie mniej.

Sprawdź dywanik "średniej wielkości". Wykładzina poliestrowa jest krokiem w dół od wełny i akrylu, ale nadal ma luksusowy wygląd i gruby stos. Trwałość jest porównywalna do wełny i akrylu.

Nie pozwól, aby ceny Cię oszukały. Kiedy jesteś na polowaniu na trwały dywan, nie wykluczaj tych tańszych tylko dlatego, że myślisz, że nie wytrzymają. Niespodziewanie nylon jest jednym z najmniej kosztownych typów włókien, ale jest bardzo odporny i dobrze się czuje pod dużym natężeniem ruchu.

Jeszcze bardziej imponujące jest olefin. Również sprzedawane pod nazwą polipropylen, wykładzina olefina jest idealna do pomieszczenia, w którym będzie widać wiele akcji. Sprzedawane w obu stosach i berberach, olefina jest trwała i niedroga.

Po wybraniu typu włókna dywanowego można przejść do wybrania stylu. Stos wybrany jest sprawą smaku. Berbery są pętlami tkanymi, a stosy ciętych wysokości i gęstości. Po podjęciu ostatecznej decyzji, wybierz kolor.

Wybierając najlepszy kolor

Zdecyduj, która grupa kolorów będzie najbardziej estetycznie rozkoszująca dla pokoju, w którym chcesz dywan. Kolory są pogrupowane według ich koncentracji ostrych, gorących lub neutralnych barw. Zieloni są ostre, czerwone są gorące, a odcienie beżu są neutralne.

Zastanów się rozmiar pokoju, który będzie dywan. Mniejsze pomieszczenie będzie miało lżejszy odcień, aby uzyskać większy wygląd, a duży pokój jest mniej przytłaczający z dodatkiem dywanu, który ma głęboki, bogaty kolor.

Zwróć uwagę na oświetlenie, które wchodzi do pomieszczenia, w którym chcesz dywan. Pokój, który otrzymuje mnóstwo światła słonecznego, może korzystać z ciemniejszego dywanu. Z drugiej strony pomieszczenie, które otrzymuje niewielki słońce, będzie jeszcze bardziej ponure, z dodatkiem ciemnego dywanu.

Zapoznaj się z producentami dywanów w lokalnym sklepie posadzki i przejrzyj ich próbki. Poproś obsługę klienta o próbki kolorów dywanu, które Cię interesują i zabierz je do domu. Wyświetl wszystkie próbki w wyznaczonym pomieszczeniu i porównaj kolory w zmiennych światłach, a meble i tekstylia w pokoju.

Zdecyduj się na kolor i dokonać zakupu. Bardziej dokładne i skuteczne są w badaniu różnych wyborów dywan; Tym bardziej będziesz zadowolony z nowo zainstalowanego dywanu.

Wskazówki:

Jeśli masz małe dzieci lub zwierzęta domowe, warto rozważyć dywan, który ma jakiś rodzaj strażnika plam. Dywany produkowane z firmą ScotchGuard ułatwiają rozlanie czyszczące i inne niepowodzenia.

Zawsze upewnij się, że masz dokładne pomiary, i kup tyle dywanu ile potrzeba - a potem trochę. Dywan może być sprzedawany w tym samym kolorze, ale może również mieć różne partie barwników. Jeśli pomiary są wyłączone, a więcej wykładzin wymaga zakupu, kolory mogą się nieco różnić. Większość pracowników zajmujących się dywanikami chętnie wyjdzie i dokona pomiaru, jeśli uważają, że pomoże to w sprzedaży.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.