Jak wyczyścić żelazko parowe, które wyciąga się z rdzy

Admin 10 Views 0 comments
Advertisement

Jak wyczyścić żelazko parowe, które wyciąga się z rdzy


Żelazko parowe pomaga pozbyć się zmarszczek, ale nie zrobi nic dobrego, jeśli wypluje rdzy i plami ubrania. Na szczęście żelazka parowe można dokładnie wyczyścić przy użyciu powszechnie używanych produktów gospodarstwa domowego. W tym samym czasie potrzebnym do prasowania kilku rzeczy odzieżowych można przywrócić żelazko parowe do jego prawidłowego funkcjonowania.

Rzeczy, których potrzebujesz

Ocet winny

Proszek do pieczenia

Miarka

Metalowa szafka chłodnicza

Stary ręcznik

Instrukcje

Połączyć 1/3 szklanki octu i 1 łyżeczka sody do pieczenia w miseczce pomiarowej. Dokładnie wymieszaj składniki.

Wlać mieszaninę do żelazka i ustawić żelazko w pozycji pary przy użyciu przycisku pary. Zostaw żelazko i umieść na metalowej szafce chłodzącej z płytą skierowaną w dół. Odczekaj 30 minut.

Wyłącz żelazko i wyjmij ją ze stojaka chłodzącego. Opróżnij pozostałość mieszaniny ocet i sody oczyszczonej. Wlać czystą wodę do żelazka i włącz żelazko przyciskiem pary.

Złóż stary, czysty ręcznik na pół i umieść na desce do prasowania. Zetrzyj żelazko ręcznik, aby usunąć pozostałości z płyty prasującej. Uważaj, gdy żelazo może wypluwać wodę i resztki rdzy.

Napełnij żelazko wodą i zsuń drugą stronę ręcznika, aby zapewnić, że cała reszta rdzy zniknie z wnętrza żelaza, a metalowa płytka na spodzie żelaza jest czysta.

Wskazówki:

Unikaj rdzy żelaza, używając wyłącznie wody destylowanej i po wyjęciu resztek wody z żelaza po zakończeniu prasowania.

Skontaktuj się z producentem żelaza, aby upewnić się, że używanie octu nie spowoduje utraty gwarancji. Ocet może powodować korozję metalu w czasie.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.