Jak wyczyścić żelazko parowe

Admin 5 Views 0 comments
Advertisement

Jak wyczyścić żelazko parowe


Dobre żelazko parowe może trwać latami, jeśli są odpowiednio czyszczone i konserwowane. W celu ogólnego czyszczenia upewnij się, że żelazko ostygło przed rozpoczęciem zadania. Możesz zranić się, próbując wyczyścić gorące żelazo, chociaż może być konieczne ogrzewanie, aby usunąć osady na płycie.

Rzeczy, których potrzebujesz

Ocet winny

Waciki bawełniane

Gazeta

Łachmany

Czyszczarka do podeszew handlowych (opcja)

Instrukcje

Umieść żelazko na najwyższym ustawieniu cieplnym i prześlij go na złożonych gazetach, jeśli płyta ma skrobię lub woskową pozostałość lub inny gunk na nim. W przypadku bardziej upartych bałaganu można wypróbować produkty handlowe do czyszczenia podeszwy. Często można je znaleźć w dziale detergentu sklepu spożywczego.

Zmiksuj jedną czwartą filiżankę octu w kubek wody i wlej do pojemnika na żelazo, jeśli chcesz wyczyścić otwory wentylacyjne. Ustaw żelazko na wysoką parę i zmiksuj niektóre szmaty lub resztki tkaniny, tworząc wielokrotnie pary. Pomoże to wyczyścić otwory wentylacyjne od środka. Zrób to przez kilka minut. Następnie spuść żelazko i powtórz proces wodą czystą, zanim zaczniesz używać żelaza na ubraniu.

Użyj przedmiotu, który nie zarysuje żelaza, takiego jak wacik bawełniany, jeśli chcesz oczyścić zewnętrzne otwory parowe. Wet wymazać i oczyścić otwory. Jeśli nie wyczyści ich dokładnie, przed czyszczeniem otworów należy zanurzyć go w occie.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.