Jak wyjąć tłok w zlewie łazienki

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak wyjąć tłok w zlewie łazienki


Wnętrze umywalki lub korka, podnosi się i opuszcza, aby utrzymać wodę w zlewie lub pozostawić do wyschnięcia. Odbywa się to naciskając lub pociągając za uchwyt z tyłu umywalki. Pod zlewem uchwyt jest połączony z dźwigiem. Pręt dźwigowy z kolei przechodzi do rury pod zlewem, gdzie tłok jest połączony i robi podnoszenie. Zdejmowanie tłoka w zlewozmywaku jest czasami konieczne, aby odłączyć kratkę lub pobrać utracone przedmioty.

Rzeczy, których potrzebujesz

Szczypce

Instrukcje

Naciśnij uchwyt tłokowy z tyłu umywalki. Podniesie to zatyczkę w zlewie. Umieść trochę plastiku lub drewna (aby nie uszkodzić wykończenia) pod korkiem, aby go otworzyć.

Postępuj wzdłuż trzpienia nurnika z umywalki, dokąd dojdzie do pionowej dźwigni pod zlewem. Tam, gdzie te dwa łączniki są małym zaciskiem sprężynowym. Ściśnij końce zacisku razem i pociągnij pręt i zsunąć dźwignię podnoszenia.

Odkręcić sprzęgło, w którym dźwignia podnoszenia biegnie prostopadle do rury wylotowej tuż pod spustem. Użyj szczypiec w razie potrzeby.

Pociągnij dźwignię dźwigową z tylnego elementu.

Podnieś tłok i wyjdź z umywalki.

Wskazówki:

W przypadku całkowitego wyjęcia tłoka należy umieścić nasadkę na wylocie w tylnej części. W przeciwnym razie woda może wyciekać wszędzie podczas korzystania z umywalki.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.