Jak wyliczyć dochody z emerytury dla zabezpieczenia społecznego

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak wyliczyć dochody z emerytury dla zabezpieczenia społecznego


Świadczenia emerytalne z ubezpieczenia społecznego zapewniają dochody w oparciu o liczbę lat zapłaconych w systemie ubezpieczeń społecznych io ile zarobiłeś. Możesz wybierać płatności począwszy od 62 roku życia, ale pełne świadczenia emerytalne zaczynają się od 65 do 67, w oparciu o rok urodzenia zgodnie z przepisami o zabezpieczeniach socjalnych z 2010 roku. Obliczanie przewidywanego dochodu z ubezpieczenia społecznego pomaga określić budżety emerytalne i planować inne oszczędności emerytalne, jeśli to konieczne.

Rzeczy, których potrzebujesz

Numer ubezpieczenia społecznego

Instrukcje

  • 1

Zadzwoń do działu zabezpieczenia społecznego pod numer 800-772-1213 lub wejdź na stronę internetową SSA.gov. Poproś, aby porozmawiać z kimś o "szacowaniu świadczeń" lub wejdź do "kalkulatora korzyści" na stronie internetowej.

2

Podaj swój numer ubezpieczenia społecznego zgodnie z wymaganiami przedstawiciela telefonu lub kalkulatora witryny. SSA ma dostęp do Twojej historii zatrudnienia w odniesieniu do liczby lat płaconych w ubezpieczeniu społecznym i przewidywanych dochodach we wczesnym i pełnym wieku emerytalnym.

3

Zażądaj wczesnego i pełnego okresu przejścia na emeryturę. Pamiętaj, że szacunki zawierają pewne założenia dotyczące inflacji, ile lat temu przewidujesz pracę i wynagrodzenie, które zarobisz.

Wskazówki:

Dla tych, którzy urodzili się przed 1954 r., Pełna emerytura wynosi 66 lat. Pełny wiek świadczeń wzrasta o dwa miesiące każdego roku, więc dla osoby urodzonej w 1958 r. Musisz otrzymywać pełne świadczenie emerytalne w wysokości 66 i 8 miesięcy. Osoby urodzone w 1960 roku i później otrzymują pełne świadczenia w wieku 67 lat.

Porozmawiaj z doradcą finansowym o przewidywanych dochodach z ubezpieczenia społecznego, aby sprawdzić, ile dodatkowych dochodów może być potrzebnych z planów 401k i IRA. Im szybciej zaczniesz oszczędzać i inwestować w cele emerytalne, tym większe szanse na ich spełnienie.

SSA wysyła roczny list oceniający świadczenia na podstawie bieżących kredytów z historii pracy.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.