Jak wyliczyć wypłaty Blackjack

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak wyliczyć wypłaty Blackjack


Blackjack - znany również jako 21, czyli ponton - jest najpopularniejszą grą w pokera. Blackjack jest powszechnie rozpowszechniony w przyjaznych grach domowych, lokalnych wydarzeniach charytatywnych oraz w kasynie na całym świecie. Bez względu na lokalizację czy wybrane stawki, najbardziej przyjemny aspekt gry w blackjacka jest uzyskiwany za wygranie rąk - i otrzymanie odpowiedniego wynagrodzenia.

Poznawanie gry

Blackjack to gra bankowa, grająca od jednego do ośmiu talii kart do gry, w której celem jest gromadzenie 21 punktów lub jak najbliżej, bez przechodzenia. Wartości kart są następujące:

  • Oszustwo przez dziesięć: wartość nominalna

    Jack through king: 10 punktów

    Ace: 1 punkt lub 11, wybór gracza

    Gra rozpoczyna się od blind blind, po którym każdy gracz, łącznie z dealerem, otrzymuje kartę z dwoma kartami. Gracze mają wtedy możliwość postawienia, uderzenia, podziału, podwojenia lub oddania swojej ręki. W tej grze remis jest możliwy - nazywany push - i powoduje zwrócenie oryginalnego blind blinda. Dalsze informacje na temat zasad blackjack i rozgrywki można znaleźć w artykule How to Deal and Play Blackjack.

    We wszystkich scenariuszach wypłaty gracz jest winny wycofać wygrane poza pole gry, aby nie rozważyć sprawdzenia w grze na następną rundę.

Zwycięzca, zwycięzca, kolacja z kurczakiem!

Najczęstszą wypłatą w blackjacka jest 1-1. W tym scenariuszu kupiec złamał lub nie osiągnął ręki tak cennej, jak gracz. Niezależnie od tego, co zakład jest niewidomy, gracz postawiony na początku ręki jest dopasowywany i wypłacany. Jeśli gracz postawił 10 dolarów za czek, to obok niego znajduje się 10 dolarów, a zwycięska ręka jest zbierana i mucked, pozostawiając tylko wygrane. Wielu sprzedawców przyjaznych ogłosi Twoje zwycięstwo wyrażeniem "Zwycięzca, zwycięzca, kurczak z kurczakiem!" To zdanie słyszy się z czasów, gdy 2 dolary to najczęściej spotykane zakłady w blackjacka, a także cena trzyczęściowego kurczaka z kurczaka w wielu kasynach.

Jesteś naturalny

Ty właśnie zrobiłeś największy ślepy żart w nocy i masz asa i króla. Gratulacje, jesteś naturalny! A przynajmniej twoja ręka. Naturalna jest nazwa karty dwukartowej o wartości 21, która jest niemożliwa do pokonania. Jeśli grasz przy stole, w którym rozdawane ręce są skierowane do dołu, uprzejmie odwróć karty, aby odkryć szczęście. Najlepszym dealerem może mieć być odwrócenie innego naturalnego, co spowoduje pchnięcie. Jeśli wygrasz rękę z naturalnością, otrzymujesz najlepszą wypłatę gry: 3-2 lub 6-5, w zależności od zasad domu. W 3-2 sprawdza się 10 dolarów na boku, a dodatkowo 50% premii za 5 dolarów. W 6-5 sprawdza się 10 dolarów z boku, a dodatkowo 20% premii za 2 USD.

Podwójne albo nic

Jednym ze sposobów szybkiego podniesienia stosu jest "podwojenie" na korzystnych matchupach rąk. Jeśli masz dziewięć i oszustwo na sumę 11, a dealer pokazał piątkę, to jest to powszechną praktyką, aby podwoić się w tej sytuacji. Oznacza to, że postawisz kolejny zakład aż do kwoty oryginalnego zakładu w zamian za jeszcze jedną kartę. Choć jest to możliwe, podwojenie się o mniej niż oryginalne zakłady rzadko jest dobrą decyzją. Aby zainicjować ten zakład, przesuń pasujące do przodu obok swojego oryginalnego zakładu i zarejestruj jeden palec do sprzedawcy, aby oznaczało, że grasz jedną ręką. Jeśli wygrasz z tą ręką, Twoja wypłata wyniesie 1-1 na cały Twój zakład. Jeśli postawiłeś 10 dolarów na czek i dopasowałeś go do podwójnego dolnego, dwa bony zostaną sprawdzone z boku, a Twoje karty zostaną wyczyszczone i zagłuszone.

Nigdy nie Split 10s

Rozłożenie dłoni to kolejny sposób na zbudowanie zakładu. Każda dwójka kart z dopasowanymi szeregami może zostać rozdzielona, ​​a zamiast jednego - dwie ręce. Aby zainicjować ten zakład, przesuń pasujące do przodu obok swojego oryginalnego zakładu i zarejestruj dwa palce do sprzedawcy, aby oznaczać, że grasz w dwie ręce. Wypłaty podzielone są zawsze 1-1. Jeśli natura jest rozdawana na rękę podzieloną, nie jest ona wypłacana jako blackjack i nadal kwalifikuje się do popychania. Jeśli wygrasz dzieloną rękę, 10 € zostanie spasowane na boku, zanim Twoje karty zostaną wyczyszczone i zagłuszone.

Ubezpieczenie, Sucker Bet

Jeśli dealer pokaże asa, zapyta graczy, czy chcą zająć się ubezpieczeniem na swojej stronie, po stronie zakładu, że dealer ma blackjacka. Jeśli uważasz, że dealer jest trochę za szczęśliwy, umieść swój bok w zakładzie oznaczonym jako ubezpieczenie. Cena ubezpieczenia wynosi połowę kwoty niewidomych i płaci 2-1, jeśli dealer zdecyduje się ujawnić naturalny. 21. Jeśli dealer nie ma blackjacka, zakłady ubezpieczeń zostaną usunięte przed rozpoczęciem gry. Jeśli dealer ma blackjacka, zakład ubezpieczeniowy w wysokości 5 USD zostanie wypłacony w wysokości 10 USD, a wszystkie niewidoczne zakłady i karty zostaną wyczyszczone, aby rozpocząć następną rundę.

Wiedz, kiedy się zwijać

Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy pokonasz, ponieważ będą scenariusze, w których oddanie dłoni jest najlepszą decyzją. Jeśli zdecydujesz się rzucić bieżącą rundę i zaczekać na kolejną ofertę, co najmniej połowa twojego blindowego zakładu z powrotem. Kiedy twoja kolej, aby zareagować, poinformuj ustnie sprzedawcę, że chcesz podporządkować się, a Twój zakład zostanie zmniejszony o połowę, karty zostaną wyczyszczone i zagłuszone. To dobry czas, aby szukać kelnerki i zaplanować kolejną rękę.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.