Jak wyregulować drzwi lodówki

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak wyregulować drzwi lodówki


Jeśli zauważysz, że lodówka nie wydaje się być tak zimna, jak kiedyś, może być konieczne sprawdzenie szczelności. Wokół całego obwodu drzwi lodówki znajduje się długa gumowa uszczelka. Jeśli uszczelka jest wyrównana, zużyta lub rozdarta, musisz wykonać pewne prace naprawcze, aby uzyskać właściwe uszczelnienie.

Rzeczy, których potrzebujesz

Klucz imbusowy lub klucz gniazdowy

Poziom

Śrubokręt

Nowa uszczelka chłodziarki

Instrukcje

Sprawdź ustawienie drzwi chłodziarki. Umieść poziom na górze drzwi i sprawdź, czy drzwi są na poziomie. Jeśli drzwi nie są wypoziomowane, uszczelka może nie być szczelnie zamknięta, nawet jeśli nie zostanie uszkodzona. Jeśli drzwi nie są równe, przejdź do następnego kroku.

Znajdź zawiasy do drzwi lodówki. Poluzuj zawiasy za pomocą nakrętaka lub klucza nasadkowego. Umieść poziom z powrotem na górze drzwi. Dokręć zawiasy po osiągnięciu perfekcyjnego poziomu. Jeśli drzwi nadal nie są uszczelnione, należy wymienić uszczelkę wewnątrz drzwi.

Otwórz drzwi i znajdź gumową uszczelkę wokół zewnętrznej krawędzi drzwi. Poluzuj śruby wzdłuż długości drzwi, które utrzymują uszczelkę na miejscu. Zdejmij uszczelkę z metalowego paska mocującego, aż będzie można wyciągnąć go z drzwi. Odrzuć starą uszczelkę.

Włóż nową uszczelkę w miejsce pod metalową listwą przytrzymującą. Przed dokręceniem wkrętów upewnij się, że uszczelka jest prawidłowo wyrównana pod paskiem mocującym. Delikatnie dokręć śruby, tak aby ledwo trzymały uszczelkę na miejscu. Zamknij drzwiczki i sprawdź, czy uszczelka tworzy właściwe uszczelnienie. Otwórz drzwi i dokręć resztki uszczelki w pozostałej części. Zamknij drzwi.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.