Jak wyregulować swoją grę z Ovation OP-40

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak wyregulować swoją grę z Ovation OP-40


Ovation OP-40 jest jednym z kilku przedwzmacniaczy oferowanych przez firmę z wbudowanym tunerem. Zainstalowany na różnych modelach gitarowych Ovation, strojenie gitary przy użyciu OP-40 eliminuje kłopoty zewnętrznego tunera i gitary. Gitary Ovation są znane na całym świecie z myślą o ich innowacyjnych konstrukcjach, złożonej konstrukcji okrągłej i reputacji o trwałości i światowej klasy elektronice. Podobnie jak inne przedwzmacniacze Ovation, OP-40 został zaprojektowany z myślą o łatwości obsługi i elastyczności dźwięku.

Tuning za pomocą OP-40

Naciśnij przycisk "TUNE / CAL", aby włączyć tuner (TUNE). To także wyciszenie gitary, jeśli jest podłączone do wzmacniacza.

Zagraj na otwarty niski "E" (6) na gitarze. Dioda LED na górnym rzędzie będzie świecić pod nazwą notatki, która jest najbardziej zbliżona do struny.

Przekręć odpowiedni klawisz strojenia w prawo, aby podnieść notatkę lub w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aby opuścić notatkę, aż świeci się dioda LED górnego rzędu pod nią.

Dokonaj precyzyjnego strojenia, lekko obracając kluczyk w górę lub w dół, patrząc na drugi rząd trzech diod LED. Czerwone światło po lewej stronie wskazuje, że notatka jest za mała (płaska lub "b"), a czerwone światło po prawej wskazuje, że notatka jest zbyt wysoka (ostra lub "#"). Gdy świeci się zielona dioda LED na środku, ciąg jest w zgodzie.

Powtórz kroki 2, 3 i 4 w celu dostrojenia pięciu (A), 4 (D), 3 (G), 2 (B) i 1 (wysoka E).

Kalibracja OP-40

Naciśnij dwukrotnie przycisk "TUNE / CAL". To spowoduje włączenie tunera w trybie kalibracji (CAL).

Odtwórz żądaną nutę na niskim E (szóstym strunie) gitary, która stanie się notatką dla tunera. Jest to funkcja dla bardziej zaawansowanych graczy, którzy korzystają z modyfikowanych tuningów lub podczas strojenia innego instrumentu, którego nie można dostosowywać do standardowego tonu (np. Klawiatury, mosiężne lub instrumenty dęte).

Dostroić pozostałe struny, jak szczegółowo opisano w sekcji pierwszej. Tuning w ten sposób spowoduje, że gitara będzie dostrojona, ale notatki nie będą "prawdziwe" z powodu kalibracji. Tuner domyślnie ustawi standardową tonę i wyłączy się po 60 sekundach.

Wskazówki:

Trzymaj świeży akumulator 9 V w obudowie gitarowej w sytuacjach awaryjnych. Preamp OP-40 posiada wskaźnik niskiego poziomu baterii, który będzie świecić na czerwono, gdy nadejdzie czas na nowy.

Przeczytaj instrukcję obsługi OP-40, aby zapoznać się z możliwościami kształtowania preampu.

Podczas strojenia lub zmiany ciągów należy zwrócić uwagę na przycisk strojenia. Jeśli przycisk wydaje się luźny, dokręć ręcznie śrubę przytrzymującą przycisk na miejscu małym śrubokrętem Phillipsa. Nie dokręcaj zbytnio, ponieważ niewielka podkładka oddzielająca przycisk od wału może ulec uszkodzeniu, powodując, że przycisk strojenia wsunie się i wpływa na strojenie.

Trzymaj twarz z dala od strun gitarowych podczas strojenia. Mogą zerwać się bez ostrzeżenia i mogą spowodować obrażenia oczu.

Trzymaj gitarę Ovation, gdy nie jest używana, aby oszczędzać energię baterii i wyjąć baterię, jeśli gitara będzie przechowywana przez dłuższy czas, ponieważ może dojść do wycieku baterii i spowodować jej uszkodzenie.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.