Jak zainstalować 1988 Ford Ranger Clutch Slave Cylinder

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak zainstalować 1988 Ford Ranger Clutch Slave Cylinder


Siłownik sprzęgła sprzęgła w 88 Ranger jest częścią zespołu sprzęgła hydraulicznego, który popycha płytę dociskową do tarczy sprzęgła, powodując sprzęgło. Płyn płynący z cylindra sprzęgła do cylindra podrzędnego aktywuje cylinder podporządkowany. Pedał sprzęgła kontroluje cylinder główny. Płyn wypływa z cylindra sprzęgła sprzęgła i z powrotem do cylindra sprzęgła, gdy pedał sprzęgła jest zwolniony. Jeśli sprzęgło nie działa poprawnie, może zajść konieczność wymiany cylindra podrzędnego sprzęgła.

Rzeczy, których potrzebujesz

Sprzęgło sprzęgła T88T-70522-A

Klucz dynamometryczny

Płyta opróżniająca (opcjonalnie)

Instrukcje

  • 1

Odłącz akumulator od silnika, wyjmując kable, aby zapewnić bezpieczeństwo. Odłącz cylinder głównego sprzęgła i popychaj pedał sprzęgła, aby zapobiec uszkodzeniu podstawowego cylindra z powodu błędnego naciśnięcia pedału sprzęgła.

2

Użyj sprzęgła sprzęgła T88T-70522-A, aby usunąć sprzęgło sprzęgła z przekładni. Odciągnij białą plastikową tuleję i pociągnij za przewód sprzęgła, aby go wyjąć.

3

Weź transmisję z samochodu. Upewnij się, że dźwignia zmiany biegów znajduje się w przód, a nie w położeniu neutralnym lub odwrotnym. W przypadku wycieku płynu przekładniowego podczas procesu demontażu może być konieczne użycie szalki spustowej.

4

Odkręcić dwie śruby mocujące cylinder sprzęgła sprzęgła do skrzyni biegów i delikatnie wyciągnąć ją z wału wejściowego. Delikatnie wsuń nowy cylinder sprzęgła sprzęgła do wału wejściowego i wymień dwie śruby mocujące je na przekładni. Moment dokręcić dwie śruby od 13 do 19 lb.-ft. Momentu obrotowego.

5

Zainstaluj ponownie przekładnię do pojazdu i ponownie przyłącz przewód sprzęgłowy do wnętrza białej plastikowej tulei. Użyj sprzęgła sprzęgła do ponownego podłączenia sprzęgła sprzęgła do przekładni.

6

Podłącz ponownie pedał do pedału sprzęgła i cylindra sprzęgła. Poluzuj śrubę odpowietrzającą cylindra podporządkowanego i poczekaj, aż płyn przekładni zacznie się wyciekać. Dokręć śrubę odpowietrzającą i popchnij sprzęgło do podłogi i szybko ją zwolnij do 10 razy.

7

Sprawdź płyn przekładniowy, aby upewnić się, że jest on całkowicie pełny. Poproś inną osobę, aby trzymała pedał sprzęgła na podłodze, a raz jeszcze raz poluzować śrubę odpowietrzającą, aby uwolnić resztki powietrza. Gdy powietrze jest całkowicie wyjęte, dokręć śrubę odpowietrzającą i zwolnij pedał sprzęgła.

8

Podłącz ponownie akumulator i uruchom silnik. Napęd silnika, aby sprawdzić, czy sprzęgło działa poprawnie.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.