Jak zainstalować drewniane podłogi na betonie

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak zainstalować drewniane podłogi na betonie


Jedną z zalet zmechanizowanej podłogi z drewna twardego nad podłogą z litego drewna jest to, że zmechanizowane podłogi można wytwarzać w cieńszych, prostszych płytach, które zamykają się bardziej niezawodnie. To sprawia, że ​​aplikacja kleju jest bardziej płynna. Jeśli masz betonową płytę i chcesz drewno liściaste, skontaktuj się ze sprzedawcą podłogi, aby uzyskać podłogę zaprojektowaną do instalacji klejonej. Zacznij od czystego, suchego płyty.

Rzeczy, których potrzebujesz

Kleje podłogowe

Kielnia klejona (karbowana)

Podkładki z tworzywa sztucznego (3/8 cala)

Piła ukośna

Piła stołowa

Instrukcje

Rozprowadzić klej na długości podłogi wzdłuż ściany początkowej (zazwyczaj ściana przeciwległa do drzwi). Utwórz listwy kleju w odległości 2 do 3 stóp od ściany.

W kleju należy przygotować deski konstrukcyjne, dopasowując je do końca. Ustaw je w taki sposób, aby rowek był skierowany w stronę ściany. Umieść między sobą płytki i ścianę 3/8 ", aby utworzyć" lukę rozszerzalności ", która umożliwi ruch drewna w czasie.

Wytnij ostatnią deskę w trakcie swojej piły ukośnej, więc pasuje do ściany bocznej, pozostawiając tam 3/8-calową przestrzeń.

Ustaw kolejne kursory w miejscu, mocno mocując deski wzdłuż długich boków. Rozmieść płyty tak, aby ich końce były rozłożone między kursami. W razie potrzeby wyciąć końcowy kawałek na każdym kursie.

W drodze oczywiście przechodzisz przez kurs. Nie chodź na deskach, które już zostały lub w jakikolwiek inny sposób przeszkadzaj. Kontynuuj wykładanie podłogowe kursami aż do zbliŜenia się do przeciwległej ściany i nie ma miejsca na pracę. Niech częściowo układane podłogi zostaną ustawione na noc.

Połóż podłogę dla pozostałej części podłogi. Pociągnij ostatnią deskę w kierunku wzdłużnym piłą stołową, aby pasowała do ściany końcowej z przestrzenią 3/8 cala. Wykończenie podłogi pokryje przestrzeń.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.