Jak zainstalować maszynę faksową w komputerze

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak zainstalować maszynę faksową w komputerze


Nowoczesna technologia pozwala na dowolną wygodę biura, które ma być wbudowane w domowy komputer. Dodawanie faksu do komputera to prosty proces wymagający linii telefonicznej, modemu i drukarki wielofunkcyjnej. Podstawowe faksy nie mogą być podłączone do komputera, chyba że faks ma możliwości drukarki i standardowe złącze drukarki. Najtrudniejsza część umożliwiająca wysyłanie faksów bezpośrednio z komputera jest instalacja odpowiedniego oprogramowania.

Rzeczy, których potrzebujesz

Drukarka wielofunkcyjna

Kabel drukarki

Linia telefoniczna dla domu

Przewód telefoniczny

Modem wewnętrzny

Śrubokręt

Oprogramowanie

Instrukcje

  • 1

Wyłącz komputer i odłącz kabel zasilający. Otwórz wieżę komputerową, odkręcając śruby trzymające bok lub obudowę komputera. Śruby znajdują się z tyłu wieży. Osłona lub osłona boczna podnoszą się prosto z wieży.

2

Zainstaluj kartę modemu zgodnie ze wskazówkami dołączonymi do zakupu modemu. Pomiń ten krok, jeśli komputer ma już zainstalowany modem. Włożyć ponownie osłonę lub pokrywę i podłączyć komputer do ściany.

3

Podłącz modem do gniazda telefonicznego ściennego za pomocą standardowego przewodu telefonicznego.

4

Zainstaluj drukarkę wielofunkcyjną, która ma możliwości drukowania, skanowania i faksowania, postępując zgodnie ze wskazówkami dołączonymi do drukarki. Podstawowa instalacja wymaga połączenia kabla drukarki z drukarką i komputerem przez port równoległy, czyli port o długości 2 cali z wieloma otworami lub kabel USB, a następnie podłączenie zasilania.

5

Włącz komputer i zainstaluj oprogramowanie dla modemu i drukarki. Obydwa urządzenia wyposażone są w dyski instalacyjne, które są uruchamiane automatycznie po włożeniu do napędu CD-ROM. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć instalację oprogramowania.

6

Otwórz konsolę "FAX" na komputerze. Użytkownicy systemu Windows klikną "Start", a następnie "Panel sterowania", a następnie "Dodaj / Usuń składniki systemu Windows". Wybierz sekcję "Usługi faksowania" i kliknij "Dalej", aby rozpocząć instalację faksu.

Komputery Mac mają usługę faksową dołączoną do początkowego pobrania systemu operacyjnego.

7

Wyślij faks, wybierając opcję faksu w menu podręcznym "Drukuj" dla systemu Windows lub opcję "PDF" dla użytkowników komputerów Macintosh. Odbieranie faksu przez otwarcie konsoli faksowej z menu "Start" znajdującego się w sekcji "Aplikacje" dla użytkowników systemu Windows oraz podmenu "Print and Fax" w menu "Preferencje systemowe" dla użytkowników komputerów Macintosh.

Wskazówki:

Systemy komputerowe systemu Windows i Mac zawierają plik pomocy, który opisuje kroki specyficzne dla używanej wersji systemu operacyjnego. Plik pomocy znajduje się, otwierając główną ikonę komputera i wybierając "Preferencje". "Pomoc" to główna opcja menu pod ekranem wyskakującym i czasami wyświetlana jako prosta ikona znaku zapytania. Kilka dysków oprogramowania drukarki zawiera program faksu, który można zainstalować bezpośrednio w systemie podczas instalacji drukarki.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.