Jak zbadać opony na koła

Admin 3 Views 0 comments
Advertisement

Jak zbadać opony na koła


Konserwacja opon w samochodzie ma decydujący wpływ na zużycie opon, komfort jazdy i bezpieczeństwo. Ponieważ opony mogą być kosztowne, a ich prawidłowe czyszczenie i zrównoważenie może zapewnić dłuższe życie bieżnika, lepsze śledzenie i płynniejszą pracę. Ciężkie pojazdy z wczoraj pomogły wygładzić i tłumić wibracje, samochody są obecnie produkowane z dużo lżejszymi podwoziem, co czyni je podatnymi na najmniejsze nietolerancje, jeśli chodzi o wibracje drogowe i zawieszenie. Aluminiowe koła, będące bardzo lekkie dzięki ich konstrukcji, muszą być wyważone ze szczególną uwagą. Kilka opcji istnieje w celu wyważenia kół stopowych w prawidłowy sposób.

Rzeczy, których potrzebujesz

Żelazo

Gniazdo podłogowe

Jack stoi

Szczypce

Mydło do mycia naczyń

Wiadro

Szczotka do opon

Łachmany

Lakier lakierniczy

Zgarniacz uszczelek

Maszyna statyczna do ważenia

Ciężary kół (kleje)

Kreda

Podręcznik naprawy właściciela

Klucz dynamometryczny

Instrukcje

  • 1

W zależności od typu transmisji należy ustawić przestawnik w położeniu parkowania lub w pozycji neutralnej. Poluzuj nakrętki tulei zaciskowej za pomocą żelazka do opon, ale nie wolno zdejmować kół. Podnieś pojazd z podnośnikiem podłogowym i umieść dwa ramiona pod ramą przednią. Podnieś tylną ścianę pojazdu za pomocą podnośnika podłogowego i umieść dwa ramiona pod tylną ramą. Zakręć wszystkie nakrętki nasadki żelazkiem, zdejmij koła z samochodu i przykręć koła do podłoża.

2

Użyj szczypiec, aby usunąć wszystkie istniejące stare ciężary kół na obręczy. W przypadku ciężarków przyklejanych należy użyć ostrza do uszczelniania uszczelek, aby je wyciąć. Napełnij wiadro wodą i mydłem do mycia naczyń. Użyj szczotki do opon do czyszczenia wnętrza i na zewnątrz każdej opony i obręczy, usuwając wszystkie błoto i brud. W przypadku smarowania dróg, farb i cementu, należy użyć środka do usuwania lakieru i uszczelki uszczelniającej w celu usunięcia gromadzenia się. Felgi muszą być bez skazy.

3

Ustawić statyczne urządzenie do wyważania balonów na płaskiej powierzchni. Spójrz na bańkę w oknie. Ustaw bąbelkę dokładnie w połowie krzyża, obracając pokrętła regulacyjne na stojakach na 3 stojaki. Umieść jedną krawędź nad stożkiem maszyny, z zewnątrz skierowaną ku górze. Wciśnij dźwignię na maszynie, aby "wypuścić" oponę. Zauważ, gdzie znajduje się bańka. Jeśli bańka znajduje się w pozycji o godzinie 9, przystawki wagi zostaną umieszczone w pozycji 3-tej.

4

Odłącz 1/2-calowe etapy wagi od taśmy klejącej. Umieść jedną wagę 1/2-cala naprzeciwko położenia pęcherzyków i zanotuj ruch pęcherzyków. Umieść tylną masę 1/2-cala na obręczy, ile potrzeba, aby wyśrodkować bańkę w oknie. Zaznacz obrys wagi na obręczy kawałkiem kredy. Zwolnić dźwignię pływaka maszyny, pozostawiając obręcz do ramy maszyny.

5

Usuń klejenie z odpowiedniej ilości potrzebnych kilogramów. Naciśnij wagi, lepką stroną do dołu, na krawędzi obręczy w środku znaków kredy. Zdejmij koło z wagi i wykonaj dokładną procedurę na pozostałych kołach. Jeśli obrys wymaga więcej niż 3 uncji wagi, umieść połowę ciężaru na wewnętrznej stronie obręczy, bezpośrednio naprzeciw przedniej krawędzi ciężaru.

6

Rozciągnij prostą linię kredową od przedniej krawędzi do środka obręczy, a następnie obróć obręcz na maszynie i zabezpiecz masę (w celu zmniejszenia o połowę wagi). Po zakończeniu wyrównywania wszystkich opon, umieść obręcze z powrotem w pojeździe i dokręć wszystkie nakrętki nasadki żelazkiem. Podnieś pojazd z podnośnikiem podłogowym i zdejmij wszystkie stojaki podnośników. Dokonaj dokręcania wszystkich nakrętek nasadowych kluczem dynamometrycznym, zgodnie ze specyfikacją naprawy.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.