Jak zimno wpływa na dom?

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak zimno wpływa na dom?


Muchy domowe to zwykłe szkodniki wewnątrz budynków, które mogą stać się uciążliwościami, jeśli nie są kontrolowane. Niektóre gatunki much są uśpione podczas zimnej pogody i nie rozmnażają się w niskich temperaturach. Niektóre muchy są aktywne i rozmnażają się w okresie zimowym, jeśli temperatury są łagodne. Niektóre gatunki much są związane z bakteriami powodującymi chorobę, które mogą wywoływać choroby człowieka.

Rodzaje

Muchy domowe to szare skrzydła, które mają ciemne lub żółte paski na klatce piersiowej. Muchy domowe znajdują się zwykle wewnątrz lub wokół domu, w którym znajdują się ludzie. Dorosłe muchy rozmnażają się przez układanie jaj w pojemnikach na śmieci, w pobliżu żywności lub w odchodach zwierzęcych. Muchówki klastrowe są również powszechnymi szkodnikami wewnątrz budynków. Muchy te są duże, czarne lub szare i zwykle są widoczne w parapetach pod koniec jesieni. Muchy te nie rozmnażają się w pomieszczeniach mieszkalnych i produkują tylko trzy pokolenia każdego roku.

Ruchomości

Muchy domowe konsumują zarówno płynną, jak i stałą żywność, regurgizującą żywność w celu jej strawienia. Kiedy muchy przemieszczają pożywienie w ludzkiej żywności, mogą rozprzestrzeniać się bakterie i choroby. Muchy domowe mogą się rozmnażać w miesiącach zimowych, jeśli temperatury pozostaną łagodne. Kiedy temperatura jest dość ciepła, muchy domowe ciągle rosną. Klatki muchy gromadzą się w ciepłych miejscach podczas godzin dziennych. Kiedy upada noc i spadają temperatury, klaczki lecą do ukrycia. Klatki muchy są powolne podczas zimnej pogody i nieaktywne w zimie, co oznacza, że ​​nie rozmnażają się, gdy pogoda jest zimna.

Kontrola Kulturowa

Umieszczanie ekranów w oknach i drzwiach może pomóc utrzymać muchy domowe i lęgi klastrów na zewnątrz, gdzie należą. Unikaj trzymania żywności na kuchennych licznikach, ponieważ rysuje ona również wewnątrz. Uszczelnij i uszczelnij wszystkie otwory wokół domu, do których mogą wejść muchy. Trzymaj śmieci w przykrytej puszce i często ją opróżnij.

Kontrola chemiczna

Ciężkie zarażenia muchami domowymi i muchami klastrowymi mogą wymagać produktów do kontroli chemicznej. Opryskiwanie domu permetryną jest często skuteczne w zmniejszaniu populacji domowych much. Sprayy aerozolowe ze składnikiem czynnym resmetryna mogą również pomóc w zwalczaniu much domowych. Kiedy pogoda pada zimą, muchy domowe są obfite i aktywne.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.