Jak złożyć podanie o pomoc dziecięcą

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak złożyć podanie o pomoc dziecięcą


Ubieganie się o wsparcie dla dziecka jest ważne, gdy jesteś samotnym rodzicem z dziećmi opiekującymi się i ograniczonym dochodem. Wszyscy samotni rodzice, którzy opiekują się dzieckiem co najmniej na pół etacie, mają prawo do opieki nad dzieckiem.

Instrukcje

  • 1

Skontaktuj się z Twoim sądem w hrabstwie i poproś o urząd ds. Krajowych relacji. Gdy masz kogoś w kolejce, zażądaj prośby o wsparcie dla dziecka. Będziesz musiał podać swoje imię i nazwisko, aby sąd zorientował się, kto wysłać wniosek o wsparcie dziecka. Zapraszam do zadawania pytań dotyczących pomocy dzieci, podczas gdy masz kogoś na linii.

2

Wypełnij wniosek i wyślij maila na adres podany w gazetach. Jeśli jest więcej problemów niż wsparcie dla dzieci, które musisz rozwiązać ze swoim byłym, możesz chcieć uzyskać prawnika. W przeciwnym razie dokumenty są proste i wymagają obliczenia dochodów, wydatków i dochodu Twojego partnera.

3

Otrzymaj poświadczone pismo zawierające datę i datę przesłuchania dziecka. Twój ex otrzyma ten sam list. W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z sądem przy użyciu podanego numeru telefonu.

4

Przejdź na przesłuchanie i porozmawiaj o swojej sprawie. Weź wszystkie kopie swoich rachunków i miesięczne dochody na rozprawie. Zostaniesz zapytany o to, ile płacisz w kosztach opieki nad dzieckiem i rachunkach medycznych, jeśli twoje dziecko posiada ubezpieczenie zdrowotne i które z nich je przekazuje.

Wskazówki:

Kiedy sfinalizujesz, zaczniesz otrzymywać płatności z tytułu opieki nad dziećmi w ciągu 4-6 tygodni. Pamiętaj, aby sąd uznał wszelkie zmiany dochodu lub adresu, aby zachować aktualność w Twoim przypadku.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.