Jak zmienić modemy kablowe na typ NAT

Admin 12 Views 0 comments
Advertisement

Jak zmienić modemy kablowe na typ NAT


Modemy kablowe wyposażone w routery mają zazwyczaj funkcje translacji adresów sieciowych (NAT), które są dostępne w prosty sposób. NAT umożliwia udostępnienie jednego publicznego adresu IP (Internet Protocol) adresowi zewnętrznemu, ale ukryte wewnętrzne adresy IP dostępne dla różnych komputerów wewnątrz Twojego domu lub firmy. Możesz mieć jedno połączenie od dostawcy usług internetowych, ale dwa lub więcej komputerów udostępniających to pojedyncze połączenie internetowe. NAT dostarczany przez router umożliwia wielu komputerom łączenie się z Internetem za pośrednictwem pojedynczego adresu IP.

Rzeczy, których potrzebujesz

Modem kablowy

Router

Instrukcje

  • 1

Zakup routera bezprzewodowego, który umożliwi modemowi kablowemu połączenie wielu komputerów w domu lub firmie z Internetem.

2

Podłącz modem kablowy do routera za pomocą dostarczonego kabla Ethernet. Włóż jeden koniec przewodu Ethernet do gniazda Ethernet portu (kabla) wychodzącego. Podłącz drugi koniec kabla do routera bezprzewodowego. Sprawdź instrukcje instalacji routera, aby upewnić się, że modem kablowy jest prawidłowo podłączony do routera.

3

Podłącz i włącz router, aby umożliwić innym komputerom łączenie się z Internetem. Jeśli nie masz routera bezprzewodowego, kup dodatkowe kable Ethernet dla różnych komputerów, które chcesz w sieci. Jeśli zakupiony router ma funkcje bezprzewodowe, skonfiguruj router, korzystając z dołączonych do niego instrukcji instalacyjnych.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.