Jak zostać radcą życia

Admin 4 Views 0 comments
Advertisement

Jak zostać radcą życia


Jeśli lubisz pomagać ludziom i doradzać, kariera zawodowego doradcy życiowego może być w twoim zaułku. Doradcy życiowi doradzają i kierują do osób, które potrzebują poradnictwa duchowego, emocjonalnego i zawodowego. Niektórzy doradcy życiowi to nawet profesjonalni pracownicy umysłowi i socjalni. Według amerykańskiego Biura Statystyki Pracy, liczba dostępnych miejsc pracy dla asystentów socjalnych i humanistycznych powinna wzrosnąć o 23 procent w latach 2008-2018. Podobna sytuacja wzrośnie o 21 procent od wzrostu zatrudnienia dla doradców.

Instrukcje

Zdecyduj, jakiego rodzaju usługi doradztwa życiowego chcesz zaoferować. To w dużej części określi poziom wykształcenia, którego potrzebujesz, aby zostać doradcą ds. Życia. Od 2010 r. Nie było norm narodowych ani państwowych dla doradców życiowych. Doradcy życiowi, którzy chcą świadczyć licencjonowane usługi doradcze, muszą spełniać ustalone standardy dla państwa, w którym zamierzają pracować.

Zdobądź licencjat z zakresu psychologii lub jakiś aspekt ludzkich usług, takich jak praca socjalna. Zdaniem Biura Statystyki Pracy, asystenci usług społecznych i ludzkich na ogół potrzebują wykształcenia poza liceum. W niektórych przypadkach stopień Associate może wystarczyć, ale w większości przypadków będzie wymagany stopień licencjata. Profesjonalni doradcy na ogół muszą uzyskać tytuł magistra, aby zostać w pełni licencjonowanym.

Uzyskać stopień magistra w zakresie doradztwa, jeśli to konieczne, dla rodzaju poradnictwa, który zapewni. Niektórzy doradcy życiowi to doradcy zawodowi, którzy udzielają porad dotyczących zdobywania pracy lub uzyskania umiejętności niezbędnych do zatrudnienia. Ci specjaliści zazwyczaj potrzebują stopnia licencjata. Doradcy psychiatrii psychicznej i terapeuci zazwyczaj potrzebują tytułu magistra, który ma posiadać licencję w swoim kraju.

Ubiegać się o licencję. Specjaliści od zdrowia psychicznego muszą posiadać licencję na świadczenie usług doradczych. W większości stanów licencjonowanie obejmuje uzyskanie minimalnej ilości wymaganego nadzorowanego doświadczenia i zdanie egzaminu licencyjnego. Może to nie być konieczne dla osób pracujących jako trenerzy umiejętności życiowych.

Szukaj certyfikatu doradcy życiowego. Wiele organizacji oferuje certyfikat doradcy życiowego, a większość z nich ma duchowy nacisk. Holistyczne Centrum Szkoleniowe oferuje na przykład szkolenia oparte na wschodnich ideałach religijnych i zasadach, a Professional Christian Coaching and Counselling Academy oferuje szkolenia i certyfikację z punktu widzenia chrześcijaństwa zachodniego. Znajdź organizację, która pasuje do twoich poglądów duchowych i filozoficznych i postępuj zgodnie z jego programem certyfikacyjnym. Należy jednak pamiętać, że żadna z tych organizacji nie jest autorytatywna, a nawet wymagana w świecie doradztwa. Certyfikacja jest dobrowolnym krokiem, który można podjąć, aby odseparować się od innych doradców życiowych.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.