Jak zrobić Bass Drop w Logic Express

Admin 3 Views 0 comments
Advertisement

Jak zrobić Bass Drop w Logic Express


"Gitara basowa" - znana także jako "808 drop" lub "sub hit" - to nagły, głośny, głęboki bas, zwykle związany z heavy metalową muzyką. Często służy jako most, pojawiający się między chórem a odłamkami sekcji ciężkiego metalu w celu zbudowania dramatycznego napięcia. Chociaż można znaleźć bezcenne próbki tonów niskich w trybie online, tworzenie własnych daje swobodę dostosowywania ich do własnych upodobań. Logic Express 9 oferuje w ten sposób szczególnie skuteczne narzędzia.

Rzeczy, których potrzebujesz

Logic Express 9

Instrukcje

Otwórz nowy projekt w programie Logic Express 9, wybierając "Nowy" z menu "Plik". Po wyświetleniu monitu wybierz "Instrument oprogramowania" jako typ ścieżki. Zostanie wyświetlony nowy utwór i pasek jego kanału.

Otwórz menu wprowadzania paska kanałów, klikając pusty szary przycisk znajdujący się pod "I / O". Pojawi się menu dostępnych narzędzi programowych. Z podmenu wybierz "EXS24 (sampler)" i "Mono". Można również użyć "Stereo" i innych opcji, ale nie jest to konieczne, ponieważ będziesz pracował z pojedynczym, niezmieszanym dźwiękiem. Pojawi się interfejs EXS24.

Otwórz menu przyrządów EXS24 i wybierz "Fabryka". W poniższych podmoderiach wybierz "03 perkusje i perkusje", "02 elektroniczne perkusje" i "zestaw ROLAND TR-808". Dźwięk drgań Roland TR-808 jest tradycyjnie stosowany w tworzeniu tonów niskich, ponieważ jest trzymany, lub "trwały", dłużej niż większość próbek bębna. Sampler EXS24 wykorzystuje oryginalne próbki TR-808, a nie syntetyzuje je, dając kolejną autentyczność.

Zamknij interfejs EXS24. Potrzebny jest TR-808 dźwięk perkusyjny, naciskając klawisz B0 na klawiaturze MIDI lub na klawiaturze fortepianowej Logic Express 9. "Środkowy C" znajduje się w C4, więc klawisz B0 to trzy oktawy plus jeden klawisz na lewo od "środkowego C."

Nagraj ścieżkę w obszarze Układ logiki, klikając nagłówek ścieżki; Naciśnij "R", aby rozpocząć nagrywanie. Nagraj pojedynczą próbkę kick-upu TR-808 i przytrzymaj ją, aż próbka zacznie się ciągnąć. Naciśnij spację, aby zatrzymać nagrywanie. Na ścieżce pojawi się nowy region MIDI.

Kliknij prawym przyciskiem myszy region MIDI i wybierz z menu "Bounce In Place". Pojawi się wyskakujące menu. Pozostaw domyślne opcje tak, jak są i kliknij "OK". To spowoduje przekształcenie lub "odbijanie", region MIDI utworzony w pliku audio na nowy utwór.

Kliknij prawym przyciskiem myszy utworzony region audio i wybierz opcję "Strip Silence". W menu podręcznym ustaw parametr "Threshold" na 1.0 i "Pre Attack-Time" na 0.0040. Kliknij przycisk "OK". Wszystkie niepotrzebne milczenie nagrane przy użyciu oryginalnej próbki EXS24 MIDI zostaną usunięte.

Wybierz "Flex Tool" w obszarze Arrange i kliknij region audio. W wyskakującym menu ustaw "Flex Mode" na "Polyphonic" i kliknij "OK". Używając kursora narzędzia flex, chwyć górny prawy koniec regionu i przeciągnij go w prawo. To rozszerzy, lub "zgnieć", region do żądanej długości.

Wybierz "Fade Tool". Kliknij i przeciągnij od początku regionu, tuż za prawym końcem i zwolnij przycisk myszy. Powoduje to utworzenie krzywej zaniku w całym regionie. Kliknij prawym przyciskiem myszy w krzywej zanikania i wybierz z menu polecenie "Spowolnij". To przekształca krzywiznę na krzywą częstotliwości, co umożliwia spowolnienie lub pogłębianie dźwięku przy zachowaniu jego długości i integralności w mieszance.

Kliknij i przytrzymaj kursor nad krzywą częstotliwości. Przesuwając kursor myszy w przód iw tył, aby manipulować kształtem krzywej, można teraz dostosować prędkość, z jaką dźwięk pogłębia się lub "spada". Eksperymentuj z różnymi długościami i krzywymi częstotliwości, aby znaleźć dokładny dźwięk. Prawdziwy spadek tonów niskich musi spaść do około 20 do 30 Hz, aby osiągnąć pełny efekt. Zapisz projekt, aby móc go powrócić, aby dostosować spadek basu, jeśli to konieczne.

Wskazówki:

Możesz dodać kompresję lub zniekształcanie, lub użyj wtyczki Sub-Bass firmy Logic w celu zwiększenia intensywności podczas miksowania spadku tonów niskich w przyszłych projektach.

Uważaj na głośność podczas pracy z basami. Znane są bardzo niskie częstotliwości dźwięku powodujące uszkodzenie głośników.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.